Strona domowa / WENTYLACJA KLIMATYZACJA / Artykuły / Ekologia zaczyna się

PHILIPS

Ekologia zaczyna się w Twoim domu?

Ekologia zaczyna się

Pod tym hasłem odbyło się śniadanie prasowe. Podczas spotkania Firma OKAM ogłosiła współpracę z firmą Philips, która zaopatrzy mieszkania OKAM w najwyższej klasy oczyszczacze powietrza, by zapewnić mieszkańcom dobrą jakość powietrza w każdym z nich.

Zmiany klimatyczne mają wpływ na nasze życie, ale to także codzienne wybory milionów ludzi mogą mieć decydujące znaczenie dla powstrzymania niekorzystnych zmian otoczenia, w którym żyjemy. O tym jak je powstrzymywać, jak się chronić i jak świadomie wybierać rozmawiali zaproszenie eksperci.

Ekologia zaczyna się w

- Musimy być świadomi tego, jak małe wybory dnia codziennego dokonywane przez każdego z nas mają wpływ na zmiany klimatu. Dziś już wiemy, że zabrnęliśmy tak daleko, że nie da się pewnych rzeczy cofnąć i zatrzymać. Możemy je jeszcze tylko spowolnić. Zapewne rok 2019 będzie kolejnym rekordowym pod względem emisji CO2. Nie dbamy o klimat i o to co nas otacza. A właśnie takie małe wybory każdego z nas mogą mieć olbrzymie znaczenie: nie trzeba podjeżdżać samochodem każdych 200 m. Nie trzeba do pracy jeździć pojedynczo wielkim samochodem. Można oszczędzać energię gasząc światło, kiedy wychodzimy z pomieszczenia czy wyjmując ładowarki z kontaktów, kiedy ich nie używamy. Zwracajmy też uwagę na to co kupujemy i jak zostało to wyprodukowane. Zwracajmy uwagę na nasze otoczenie, choćby w zakresie miejskiej przyrody. Wiele z nasadzeń nie ma szans na przetrwanie w miejskiej dżungli, bo służą za parking dla samochodów. Wybierajmy świadomie i dajmy szansę naszym dzieciom i wnukom – powiedział Andrzej Gąsiorowski, ekolog i społeczny aktywista, prezes fundacji Fota4Climate (pierwszy od lewej).

Ekologia zaczyna się w

Zagrożenia dla zdrowia dzieci i dorosłych oraz roli oczyszczaczy w naszych domach omówił dr hab. n. med. Wojciech Feleszko z Kliniki Pneumonologii i Alergologii Wieku Dziecięcego WUM. Smog stał się już niestety elementem naszej codzienności, nie powinniśmy się z nim oswajać, gdyż jest niezwykle groźny dla ludzkiego organizmu. Nie tylko pogarsza samopoczucie, ale może doprowadzić do poważnych chorób w przyszłości, a nawet skrócić życie. Tylko w 2016 roku 46 tysięcy osób zmarło w naszym kraju z powodu powikłań spowodowanych smogiem. Najgroźniejszy jest pył PM2,5, którego średnica jest mniejsza niż 2,5 mikrometra, więc bez trudu dociera do dróg oddechowych, przedostając się również do krwioobiegu. Jest mała świadomość, że także kominek, świeczka, dezodorant i chemia domowa zanieczyszczają powietrze domowe. Sami możemy się przyczyniać do polepszenia stanu powietrza przez:

  • Wyłączanie silnika samochodu kiedy się stoi
  • Kupując auto ekonomiczne, które pali mniej
  • Nie paląc w domu paliwem stałym
  • Zmniejszając ilość energii zużywanej w domu
  • Korzystając z alternatywnych sposobów transportu (pieszo, rowerem czy transportem publicznym oraz pojazdami elektrycznymi).

Ekologia zaczyna się w

Pani Bogumiła Pogoda ekspert z firmy Phillips przedstawiła wiodącą rolę marki Philips w produkcji urządzeń umożliwiających dbanie o wiele aspektów naszego  zdrowia – higienę jamy ustnej, leczenie zaburzeń snu i oddychania, opiekę nad matką i dzieckiem i zapewnienia czystego powietrza w domu.

Ekologia zaczyna się w

Firma Philips ma ponad 25 letnie doświadczenie w produkcji oczyszczaczy i nawilżaczy. Zajmuje pierwsze miejsce w sprzedaży oczyszczaczy na rynku chińskim. Oczyszczacze marki Philips są bardzo wydajne, są w stanie oczyścić powietrze w zaledwie 5 minut (dla określonej powierzchni).

Firma OKAM działająca w Polsce od 15 lat na rynku nieruchomości promuje ekologiczne rozwiązania w osiedlach mieszkaniowych, które nie są powszechnie spotykane w Polsce, a które wspomagają ochronę środowiska. Nawiązując współpracę z Philipsem chce mieszkania osiedla Central House na Mokotowie na ulicy Domaniewskiej wyposażyć w oczyszczacze powietrza. Z ekologicznych rozwiązań na uwagę zasługują panele słoneczne, wykorzystanie deszczówki,  wypożyczalnia elektrycznych samochodów Renault Twizzy czy rowerów elektrycznych BMW.

Ekologia zaczyna się w

Nasi partnerzy to firmy, gwarantujące najlepsze rozwiązania o światowej jakości. Z przyjemnością współpracujemy z innowacyjnymi partnerami jakimi są Philips czy Renault. – mówi CEO OKAM, Arie Koren. – Jeszcze raz chciałbym podkreślić, że w naszym przypadku to nie są działania marketingowe, tylko bardzo przemyślana strategia działania na polskim rynku. Świadomi klienci to nasza grupa odbiorców. Pokazujemy, że świadome wybory nie muszą być droższe. Rozwiązania, które dbają o nasze środowisko nie są już wyborem, ale według mnie obowiązkiem – powiedział Koren.

x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket