SKYMASTER

Skymaster – jakość za rozsądną cenę

Skymaster

Rozmowa z Marcinem Fideckim – prezesem zarządu firmy Skymaster.

Redakcja: Firma Skymaster obchodziła w ubiegłym roku 40-lecie powstania. To okazja do przypomnienia czytelnikom historii firmy i jej osiągnięć.

Marcin Fidecki: Firma Skymaster została założona w 1978 r. w Niemczech i działała głównie na terenie tego kraju oraz Europy Zachodniej. Początkowo zajmowała się sprzedażą dekoderów i akcesoriów. Od trzech lat jest obecna również w Polsce. Dotychczasową ofertę poszerzyliśmy o produkty z kategorii zwanej przez nas e-motion. Mam tu na myśli hulajnogi elektryczne, deskorolki elektryczne, nazywane przez nas Wheels’y, a także rowery elektryczne. Jesteśmy liderem w sprzedaży dekoderów do odbioru telewizji naziemnej (DVB-T), i kablowej (DVB-C). W naszej ofercie klienci znajdują również inne grupy produktowe: telewizory, audio oraz akcesoria. Przy okazji jubileuszu warto wspomnieć, że założycielem firmy Skymaster był Polak, który wyemigrował do Niemiec, a po wielu latach firma wróciła w ręce polskiego kapitału.

Z Pana wypowiedzi wynika, że ostatnie lata rozwoju firmy Skymaster to poszerzenie oferty produktowej. W jakich kierunkach idzie rozwój firmy?

Krokiem milowym dla firmy było wprowadzenie produktów e-motion. To dynamicznie rozwijająca się kategoria, w której widzimy duży potencjał. Na dzień dzisiejszy jesteśmy jedynym licencjonowanym dystrybutorem deskorolek elektrycznych (Wheels’ów) w Polsce. Nie zmienia to jednak faktu, że chcemy również rozwijać produkcję telewizorów oraz innych wspomnianych kategorii produktowych. Planujemy wprowadzać na rynek coraz większe rozmiary telewizorów w zgodzie z obowiązującym trendem rynkowym, a więc telewizorów smart w technologii UHD. Przyświeca nam idea, w myśl której chcemy, aby nasze produkty miały dobry stosunek jakości do ceny.

Czy w związku z tymi planami Skymaster posiada własne zaplecze zajmujące się badaniami i rozwojem, czy jak część konkurencji bazuje na gotowych rozwiązaniach? Gdzie znajduje się dział R&D i fabryki?

Tak, posiadamy własny Dział Badań i Rozwoju, bo to nie tylko prawdziwa wizytówka firmy technologicznej, ale również zapewnienie inżynierii oprogramowania i sprzętu na wysokim poziomie. Nasze R&D znajduje się w Szczecinie, tam też produkowane są dekodery. Natomiast przy montażu telewizorów korzystamy z solidności i jakości fabryki TCL w Żyrardowie. Nasi inżynierowie nadzorują również proces produkcji kategorii e-motion w zewnętrznych fabrykach.

Porozmawiajmy o technice telewizyjnej, do której zachęca logo firmy. W polskiej ofercie firmy pozostały odbiorniki DVB-T oraz DVB-C. Czy uważa Pan, że odbiorniki DVB-S to rynek niszowy?

Tak, zdecydowanie uważam, że rynek DVB-S to nisza. Polscy klienci kupują odbiorniki DVB-T, ponieważ kanały emitowane są bezpłatnie. W tym miejscu warto wspomnieć, że jesteśmy w czołówce firm Europy Środkowej i Wschodniej zajmujących się sprzedażą odbiorników DVB-C do głównych operatorów kablowych. Z dumą mogę powiedzieć, że oprogramowanie Skymaster jest dziełem naszego zespołu R&D, a naszym mottem jest 24 godzinny serwis dla naszych klientów z segmentu operatorów kablowych.

2019-01-29
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket