MAKITA

Wiertarka kątowa DDA460Z

Wiertarka kątowa

Nowa wiertarka kątowa marki Makita oferuje duży zapas mocy i pozwala wiercić w nietypowych miejscach. Wykorzystuje do zasilania dwa akumulatory 18 V, które razem pracują z napięciem 36 V.

Tak duże napięcie zasilające pozwoliło na osiągnięcie wydajności, która umożliwia wiercenie otwornicami o średnicy 159 mm i wiertłami do drewna o średnicy 119 mm. Na jednym pełnym naładowaniu akumulatorów BL1850B urządzenie pozwala na wykonanie 80 otworów w dwuwarstwowej płycie SPF. Makita zastosowała w wiertarce swoje najważniejsze rozwiązania usprawniające pracę. Nie zabrakło systemu Automatic Torque Drive Technology, który automatycznie dostosowuje prędkość oraz moment obrotowy podczas pracy. Przy lekkich zadaniach korzysta z trybu szybkoobrotowego, a przy ciężkiej pracy aktywuje tryb z dużym momentem obrotowym.

Innowacyjna konstrukcja umożliwia wygodne wiercenie w różnych pozycjach. Długi korpus w orientacji poziomej oraz uchwyt ułatwiają trzymanie narzędzia i utrzymanie stabilności. Kąt nachylenia uchwytu przedniego jest regulowany w zależności od pozycji przyjętej przez operatora podczas pracy. Dzięki ogranicznikowi momentu obrotowego w momencie zablokowania wiertło przestanie się obracać. Dociśnięcie uchwytu bocznego do filaru zapewnia stabilność urządzenia podczas pracy. Rękojeść wiertarki Makita DDA460Z ma miękki uchwyt, a nowy projekt obudowy zapewnia ochronę ręki operatora oraz akumulatorów przed uderzeniem w obrabiany materiał. W miejscach o ograniczonym dostępie światła przydatna będzie dioda doświetlająca obszar roboczy. Nie zabrakło także systemu XPT, który zapewnia zwiększoną odporność na wilgoć oraz pył.

Prędkość jest regulowana za pomocą spustu włącznika. Wiertarkę wyposażono w mechaniczną przekładnię dwubiegową. Urządzenie wyłącza się automatycznie, jeśli w ciągu 5 min nie został naciśnięty spust włącznika, co znacznie zwiększa oszczędność energii.

Osiągnięcie dużej wydajności nie byłoby możliwe bez innowacyjnych rozwiązań, takich jak bezszczotkowy silnik prądu stałego. Odznacza się on mniejszymi gabarytami, co pozwoliło uczynić konstrukcję bardziej kompaktową, a jest przy tym wydajniejszy i efektywniejszy energetycznie. Brak szczotek węglowych to także mniejsza awaryjność.

Wiertarka kątowa
Wiertarka kątowa
Wiertarka kątowa
2019-01-14
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket