Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

MARANTZ

Amplituner SR7013

Amplituner

Marantz nieustannie powiększa ofertę komponentów audio do systemów stereo i kina domowego. Tym razem do sprzedaży trafi ł nowy wielokanałowy amplituner – SR7013, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających entuzjastów kina domowego i dobrej muzyki.

Urządzenie łączy legendarne już brzmienie Marantza z najnowszymi standardami dźwięku przestrzennego oraz rozwiązaniami do systemów nagłośnienia wielostrefowego. Wszystko to dzięki unikalnemu dostrojeniu brzmienia, nowym podzespołom w sekcjach transformatora i przetwarzania sygnału, audiofilskiej konwersji cyfrowo-analogowej oraz sekcji przedwzmacniacza ze sprzężeniem zwrotnym, w której wykorzystano technikę Marantz HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Module). Amplituner został również wyposażony w bardzo dobrej jakości sekcję gramofonową.

Dekodowanie oraz przetwarzanie IMAX Enchanced, które dostępne jest przez aktualizację oprogramowania systemowego, zapewnia nowy poziom jakości wrażeń audiowizualnych. IMAX Enchanced łączy cyfrowo zremasterowaną treść wideo w jakości 4K Ultra HD HDR z techniką dźwięku w systemie DTS.

Nowy model obsługuje także technikę bezprzewodowego streamingu Heos multiroom oraz sterowanie głosowe Alexa (dostępne w wybranych krajach i językach). Pozwala na odtwarzanie muzyki w dużej rozdzielczości (do DSD 5,6 MHz) z dysków sieciowych lub przenośnych pamięci flash. Amplituner ofertuje 9 k anałów w zmacniacza o mocy 200 W każdy oraz dwa wyjścia na aktywne subwoofery. Pozwala to w pełni wykorzystać możliwości dekodowania dźwięku w takich systemach jak Dolby Atmos, DTS:X, DTS Virtual:X oraz Auro-3D. 11.2-kanałowa sekcja przedwzmacniacza zapewnia elastyczną rozbudowę systemu po to, żeby uzyskać jeszcze bardziej wciągający dźwięk. Konfigurację ułatwia system automatycznej kalibracji Audyssey MultEQ XT32, a także rozwiązania Audyssey, t akie jak Dynamic Volume, LFC (Low Frequency Containment), Sub EQ HT oraz Dynamic EQ. Są one wspomagane przez wbudowanego asystenta ustawień oraz ulepszony graficzny interfejs użytkownika w języku polskim.

Model S R7013 ma 8 w ejść HDMI (w tym j edno na przednim panelu) oraz 3 wyjścia. Pozwalają one obsłużyć najnowsze formaty dźwięku i obrazu, w tym wideo 4K Ultra HD z HDR Dolby Vision i Hybrid Log Gamma oraz przestrzenią kolorów BT.2020. Dostępne jest również skalowanie obrazu do 4K Ultra HD. Obsługa eARC umożliwia proste i stabilne połączenie dla zapewnienia dużej rozdzielczości dźwięku w kinie domowym.

Sugerowana cena amplitunera to 7995 zł. Urządzenie jest dostępne w kolorze czarnym oraz srebrno-złotym. Może zostać objęte 5-letnią gwarancją, jeżeli zakup zostanie zarejestrowany do 31 marca 2019 r. na stronie internetowej www.marantz.eu/5years

2018-12-03

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket