Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

DALI

Kolumny głośnikowe z serii Oberon

Kolumny głośnikowe

Duński producent kolumn głośnikowych – firma DALI – zaprezentował nową serię kolumn głośnikowych Oberon. Wykorzystano w niej kluczowe podzespoły z najbardziej zaawansowanych modeli z serii Epicon tego producenta, zachowując przy tym przystępną dla klienta cenę.

W skład serii Oberon wchodzi aż 6 konstrukcji bazujących na 35-letnim doświadczeniu DALI w zakresie inżynierii dźwięku i opracowywania kolumn głośnikowych. Dzięki temu użytkownik może dopasować odpowiedni model nie tylko do konfiguracji systemu (stereo lub kina domowego), ale także do wielkości pomieszczenia odsłuchowego.

W kolumnach z serii Oberon zastosowano unikalne rozwiązanie techniczne. Mowa tutaj o SMC (Soft Magnetic Compound), opracowanym przez inżynierów firmy DALI. W połączeniu z nowym, 29-milimetrowym przetwornikiem wysokotonowym o miękkiej kopułce, dużymi membranami z włókna drzewnego oraz sztywnymi obudowami z MDF zapewnia ono reprodukcję dźwięku możliwie najbliższą oryginałowi. Modele z serii Oberon zapewniają szeroki tzw. sweet spot, czyli miejsce najlepszego odsłuchu. Dzięki temu kolumny nie muszą być skierowane idealnie w stronę słuchacza, aby zapewnić czyste i spójne brzmienie.

Model Oberon 1 to kompaktowy, ale oferujący potężne brzmienie głośnik podstawkowy, który można zainstalować również na ścianie. Jest idealnym rozwiązaniem do mniejszych pomieszczeń lub dyskretnych instalacji głośnikowych. Wykorzystuje tweeter o średnicy 29 mm i woofer o średnicy 5,25 cala. Nieco większą konstrukcją podstawkową jest Oberon 3 z 7-calowym wooferem, co zapewnia jeszcze szersze pasmo przenoszenia.

DALI Oberon 5 to już konstrukcja podłogowa, w której zastosowano dwa przetworniki elektroakustyczne o średnicy 5,25 cala, współpracujące z 29-milimetrowym głośnikiem wysokotonowym. Większą wersją tego modelu jest Oberon 7. Jest to konstrukcja opracowana z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Ma ona również wbudowane dwa duże przetworniki nisko-średniotonowe, a ich średnica to 7 cali, a więc podobnie jak w modelu Oberon 3.

Oprócz tego w nowej serii kolumn znajdziemy głośnik centralny Oberon Vokal, składający się z pojedynczego 29-milimetrowego tweetera i dwóch przetworników o średnicy 5,25 cala. Stanowi on doskonałe uzupełnienie serii i został opracowany z myślą o reprodukcji dźwięku w systemach kina domowego.

Seria Oberon to również model naścienny On-Wall. Jest to odpowiednik modelu Oberon 1, ale pozbawiony otworu bass- -refl ex, co umożliwiło „odchudzenie” obudowy. Dzięki temu głośnik doskonale prezentuje się zawieszony na ścianie. Kolumny dostępne są w 4 różnych wersjach kolorystycznych. Dostępne kolory to: czarny, ciemny orzech, jasny dąb oraz biały. W kolumnach wykorzystano 2 nowe warianty kolorystyczne maskownic: czarne (dla wykończeń czarnego i ciemno-orzechowego) oraz szare (dla koloru białego i jasnodębowego).

2018-12-03

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket