ULTRASONE

Słuchawki Edition Eleven

Słuchawki

Niemiecki producent audiofilskich słuchawek – firma Ultrasone – zaprezentował model Edition Eleven. Ekskluzywność tej konstrukcji podkreślana jest przez niewielką liczbę egzemplarzy, jaka jest dostępna na rynku.

Mistrzostwo wykonania widać tu niemal w każdym detalu – od doboru materiałów, przez wykonanie, na niebywałym komforcie użytkowania kończąc.

Otwarta konstrukcja wokółuszna z welurowymi poduszkami nauszników we współpracy z zaawansowanymi przetwornikami dynamicznymi kreują fantastyczną przestrzeń, a dodatkowo zmniejszają zmęczenie słuchu użytkownika. Słuchawki Edition Eleven zostały zbudowane z wykorzystaniem nowej, opracowanej przez Ultrasone membrany o średnicy 40 mm, wykonanej z włókien biocelulozy TruText. Membrana ta połączona jest z niezwykle silnymi magnesami neodymowo-żelazowo-borowymi. Również pasmo przenoszenia jest imponujące – obejmuje zakres od 6 Hz do 42 kHz. Gwarantuje to, że każdy niuans muzyczny, niezależnie od tego, jak subtelny, zostanie wiernie odzwierciedlony.

W najnowszym modelu Ultrasone zastosowano firmową technikę S-Logic Plus, poprawiającą przestrzenność przekazu. Dźwięk dochodzący ze słuchawek nie jest już lokowany „wewnątrz głowy” słuchacza, ale przesunięty do przodu. Zastosowanie techniki S- -Logic Plus pozwala ponadto na zmniejszenie ciśnienia powietrza bez zmiany poziomu głośności dźwięku, co oszczędza słuch użytkownika. Technika ULE (Ultra Low Emission) oraz ekranowanie membran mumetalem (stopem niklu, żelaza, miedzi i molibdenu) redukuje promieniowanie elektromagnetyczne, w porównaniu z klasycznymi słuchawkami aż o 98 proc.

Słuchawki Edition Eleven są produkowane ręcznie z niezwykłą dbałością o szczegóły w fabryce znajdującej się w niemieckim Gut Raucherberg k. Leverkusen. Jakość wykonania oraz dobór materiałów powodują, że słuchawki z edycji specjalnych Ultrasone są wyjątkowymi produktami. Unikalny status Edition Eleven potwierdzany jest dodatkowo przez to, że zostanie wyprodukowanych zaledwie 1111 sztuk tych słuchawek.

Model Edition Eleven dostarczany jest wraz z odłączanym kablem słuchawkowym oraz przejściówką ze złącza jack 3,5 mm na tzw. duży jack (6,3 mm), ściereczką z mikrofibry służącą do pielęgnacji metalowych elementów i eleganckim stojakiem. W zestawie znajduje się także woreczek ułatwiający przenoszenie słuchawek. Sugerowana cena detaliczna modelu Edition Eleven to 4290 zł.

2018-12-03