Strona domowa / / Artykuły / Parowar

AMICA

Parowar PT 4011

Parowar

Gotowanie na parze to sposób na szybkie przygotowanie smacznych i, co najważniejsze, zdrowych potraw. Nic więc dziwnego, że ten typ obróbki cieplnej stale zyskuje na popularności. Parowar wolnostojący jest urządzeniem, które łatwo pozwoli przyrządzić takie posiłki i świetnie sprawdzi się w każdej, nawet najmniejszej kuchni.

W swoim najnowszym modelu PT 4011 Amica postawiła przede wszystkim na łatwą i intuicyjną obsługę oraz funkcjonalność. Pojemność zbiornika na wodę w parowarze to 1,6 l, a całkowita pojemność stref gotowania to aż 11 l. Wyróżnikiem urządzenia są też dwie strefy o niezależnej regulacji czasu i temperatury, dzięki czemu możemy przygotować jednocześnie składniki na cały rodzinny obiad, korzystając z dwóch niezależnych programów rekomendowanych do konkretnych potraw. Aby składniki były gotowe jednocześnie, sprzęt sam odpowiednio opóźni moment uruchomienia krótszego programu i dopasuje go do tego trwającego dłużej. W trakcie gotowania mięsa czy warzyw w dołączonej tacce ociekowej zbiera się wywar, który następnie możemy wykorzystać, np. do przygotowania sosu.

Niezwykle praktycznym dodatkiem jest aromatyzer z dwoma dyfuzorami pary. Można w nim umieścić świeże lub suszone zioła, które potrawom nadadzą unikatowy aromat, jeszcze bardziej polepszający smak. Wspomnieć należy także o specjalnej misce, dzięki której można przygotowywać płynne potrawy, jak zupy czy gulasze, lub je podgrzewać bez brudzenia garnków.

Za łatwe przygotowanie potraw odpowiada 6 automatycznych programów gotowania. Dopasowują one czas do rodzaju potrawy. Po jej przygotowaniu uruchomi się natomiast funkcja podtrzymywania ciepła, która zadba o to, aby przez 20 minut utrzymać stałą temperaturę potraw, żeby były gotowe do spożycia i nieprzegotowane.

Wszystkimi funkcjami można łatwo sterować z poziomu wygodnego panelu i ekranu LCD. Pozwoli on wybrać programy, ustawić ich czas do nawet 99 minut niezależnie dla każdej strefy. Oczywiście, producent nie zapominał o bezpieczeństwie. Parowar został wyposażony w specjalny system ochronny, który gdy temperatura urządzenia niebezpiecznie wzrośnie, automatycznie je wyłączy. Oczywiście, gdy tylko parowar odpowiednio się ochłodzi, znów będzie gotowy do użycia.

Parowar
2018-12-03
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket