Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

KAERCHER

Jubileusz 25-lecia w teatrze Słowackiego

Jubileusz 25-lecia

Majestatyczny i zarazem legendarny Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie stał się miejscem uroczystych obchodów 25-lecia istnienia polskiego przedstawicielstwa Kärcher.

Mało która firma, w pełni i tak wymownie wpisuje się w to wytworne i zarazem przepiękne miejsce. Zapewniający od ćwierćwiecza polskim użytkownikom rozwiązania służące utrzymaniu czystości w domach, firmach i obiektach użyteczności publicznej Kärcher stał się także czołowym ambasadorem kultury i sztuki. Od lat krakowska spółka jest nie tylko szczodrym mecenasem, ale i pieczołowicie dba o wygląd i stan polskich zabytków – w tym tych najcenniejszych i najsłynniejszych – na czele z krakowskim Zamkiem Królewskim na Wawelu, Sukiennicami czy Bazyliką Mariacką. 

Dostojne wnętrza krakowskiego teatru zgromadziły licznych gości firmy Kärcher Sp. z o.o., Wśród nich, na honorowych miejscach, znaleźli się m.in. p. Johannes Kärcher, właściciel i równocześnie syn założyciela firmy Kärcher, oraz p. Hartmut Jenner, prezes zarządu firmy Alfred Kärcher. W gronie gości z Polski nie zabrakło zarówno dyrektorów i zarządzających ważnymi dla Krakowa i Polski instytucjami państwa, kultury, sportu czy przedstawicieli najważniejszych współpracujących firm, w tym także z kluczowych kanałów dystrybucji. Uroczystość rozpoczęła się w piękne, jesienne przedpołudnie z odegranym na żywo dokładnie o 12.00 hejnałem mariackim. Po znanych niemal każdemu dźwiękach przyszedł czas na uniesienie w górę zabytkowej kurtyny Siemiradzkiego i prezentację firmy. W barwnej formie impresja filmowa „25 lat Kärcher w Polsce” opowiedziała o historii marki, zaangażowaniu firmy w wydarzenia kulturalne, społeczne i sportowe i ukazała przy tym ważne dla niej wartości. Następnie na scenie głównej teatru pojawił się p. Jacek Olko – dyrektor Kärcher Sp. z o.o., który prowadzi polską firmę od samego początku, a który w swym przemówieniu podkreślił rolę pracowników w sukcesie firmy i z nostalgią wspomniał o jej początkach. O roli dyrektora Olko oraz wkładzie, zaangażowaniu i profesjonalizmie pracowników polskiej spółki mówił w niezwykle pochlebnych i entuzjastycznych słowach prezes zarządu Alfred Kärcher – p. Hartmut Jenner.

Jubileusz uświetnił koncert w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod batutą maestro Pawła Przytockiego, która zaprezentowała słynne dzieła Bacha, Schumanna, Vivaldiego, Mozarta czy Moniuszki. Niecodziennym wydarzeniem był skomponowany specjalnie na tę okazję, pierwszy na świecie utwór na orkiestrę symfoniczną i… myjkę wysokociśnieniową. Urządzenie K7 Full Control zabrzmiało wraz z klasycznymi skrzypcami, wiolonczelami i altówkami, tworząc niesamowitą, porywająca i nowatorską muzykę. Kompozytorem Kearchertino XXV opus 1 jest Kamil Kruk, reprezentant młodego pokolenia twórców, który zdobył już uznanie i liczne wyróżnienia za swoje kompozycje, m.in. podczas festiwalu Warszawska Jesień.

Jubileusz 25-lecia

Zgromadzonych licznie w historycznych i zarazem przepięknych wnętrzach Teatru im. Juliusza Słowackiego przywitał p. Jacek Olko – dyrektor Kärcher Sp. z o.o.

Jubileusz 25-lecia

Hartmut Jenner, prezes zarządu Alfred Kärcher, nie krył podziwu dla niebywałych osiągnięć polskiej spółki, życząc jej dalszych tak spektakularnych osiągnięć i wyników.

Jubileusz 25-lecia

Najważniejszą wartością firmy Kärcher są ludzie. Podkreślano to wielokrotnie, także podczas nagradzania pracowników Kärcher Sp. z o.o., z których wielu pracuje w firmie nawet od początku jej istnienia. W foyer Teatru Słowackiego liczne gratulacje i życzenia obok zarządu firmy przyjmowała także tego dnia p. Jolanta Zachara – dyrektor marketingu polskiej spółki (na drugim zdj. pośrodku).

Jubileusz 25-lecia

Podczas koncertu jubileuszowego znane utwory muzyki klasycznej wykonała Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą maestro Pawła Przytockiego.

Jubileusz 25-lecia

Gmach teatru wypełniły także dźwięki Kaerchertino XXV opus 1. Niecodzienny koncert z udziałem… myjki ciśnieniowej oraz orkiestry symfonicznej wzbudził podziw i zachwyt publiczności.

2018-11-27

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket