Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

DENON

System audio Ceol N10

System audio Ceol N10

Firma Denon wprowadziła do oferty następcę systemu audio Ceol N9. Nowy model, oznaczony „dziesiątką”, bazuje na sukcesie czterech poprzednich generacji Ceol, ale został wzbogacony o nowe funkcje i rozwiązania techniczne.

Model Ceol N10 obsługuje m.in. system sterowania głosowego Amazon Alexa i system multiroom Heos, co umożliwia wygodne odtwarzanie muzyki nie tylko w jednym pomieszczeniu, ale w całym domu.

Urządzenie pozwala na strumieniowe odtwarzanie muzyki w dużej rozdzielczości z zewnętrznych urządzeń, m.in. dysków NAS (Network Attached Storage), komputerów, urządzeń mobilnych oraz lokalnej sieci internetowej (bezprzewodowo przez Wi-filub przewodowo z wykorzystaniem złącza Ethernet). System Ceol N10 ma też wbudowany moduł Bluetooth, a ponadto obsługuje funkcję AirPlay 2, czyli najnowsze rozwiązanie firmy Apple. Urządzenie obsługuje popularne serwisy streamingowe, takie jak Spotify czy Tidal, a także radio internetowe i klasyczne, analogowe radio FM/AM. Dostępne jest również złącze USB, dzięki któremu możemy odtwarzać muzykę z pamięci przenośnych. Producent nie zapomniał o miłośnikach tradycyjnych, fizycznych nośników, wyposażając swój system stereofoniczny w odtwarzacz CD.

Pod względem wzornictwa Ceol N10 to połączenie minimalistycznych, prostych linii geometrycznych z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi. W centralnym punkcie urządzenia znajduje się nowo opracowany, podświetlany i dotykowy panel kontrolny zdobiący górną część urządzenia. Pozwala on na intuicyjną i szybką obsługę dostępnych funkcji. Jednostka centralna zestawu ma ponadto duży i czytelny wyświetlacz OLED, który został umieszczony tuż pod napędem CD.

Zaprojektowany od podstaw, dla uzyskania bardzo dobrej jakości dźwięku, cyfrowy procesor sygnałowy wykorzystuje korektor brzmienia, który został specjalnie dostosowany, aby zapewnić optymalne przetwarzanie sygnału audio w połączeniu z zestawem dwudrożnych kolumn głośnikowych Denon SC-N10. Te stylowe głośniki zaprojektowano w oparciu o wieloletnie doświadczenie firmy Denon. Zastosowano w nich 12-centymetrowe woofery, które współpracują z 3-centymetrowym głośnikiem wysokotonowym i układem zwrotnicy ze starannie dobranymi elementami.

System Ceol N10, co również jest nowością w tej serii, jest teraz dostępny także w stylowym szarym wykończeniu, a oprócz tego w eleganckim białym i klasycznym czarnym kolorze.

2018-11-19

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket