Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

CIARKO

Okap GC-BOX

Okap

Firma Ciarko, jeden z największych producentów okapów w Polsce i zarazem ważny europejski i światowy dostawca tego typu asortymentu, nieustannie zaskakuje klientów wprowadzanymi do oferty urządzeniami. Tym razem do sprzedaży trafił podszafkowy model GC-BOX, wyposażony w innowacyjny system sterowania ruchem ręki.

Użytkownicy okapów podszafkowych często zmagają się z utrudnionym dostępem do panelu sterowania. Problemem w tego typu urządzeniach jest również utrzymanie okapu w czystości. Projektanci i inżynierowie firmy Ciarko, którzy niejednokrotnie już zaskakiwali rynek wieloma innowacjami, tym razem, wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom konsumentów i aktualnym trendom, opracowali model GC-BOX. Zastosowano w nim intuicyjny system sterowania GestureControl, wykorzystujący kontrolę parametrów pracy okapu za pomocą gestów.

Do obsługi okapu GC-BOX wystarczą zaledwie trzy proste gesty. Aby włączyć urządzenie, wystarczy przesunąć poziomo dłoń od lewej do prawej. W podobny sposób można zwiększyć szybkość pochłaniania. Jeżeli chcemy wyłączyć okap lub zmienić tryb prędkości na niższy, wystarczy poruszyć dłonią w odwrotnym kierunku – od prawej do lewej. Z kolei przytrzymanie dłoni pod okapem przez ok. 2 sekundy pozwala włączyć lub wyłączyć oświetlenie.

Bezdotykowy system sterowania zapewnia komfort korzystania z urządzenia, a także ułatwia utrzymanie sprzętu w czystości. Dodatkowa możliwość wyposażenia okapu w filtr plazmowy pozwala zredukować nieprzyjemne zapachy powstałe podczas gotowania (nawet o 90 proc.).

Model GC-BOX wykonywany jest w kilku wersjach, różniących się przede wszystkim zastosowanym silnikiem, w tym w wersji energooszczędnej (pracującej w klasie energetycznej A+), która jednocześnie należy do najcichszych w swojej kategorii. Producent umożliwia także wyposażenie okapu w różne wersje oświetlenia LED, o natężeniu, które pozwala uzyskać strumień światła najbardziej zbliżony do światła słonecznego, a tym samym naturalny i przyjazny dla wzroku użytkownika. To ciekawa i rzadko spotykana obecnie funkcja.

Warto dodać, że najnowszy okap firmy Ciarko sygnowany jest nową identyfikacją loga i wpisuje się strategię firmy, której hasło brzmi „perfekcja bez kompromisów”. Marka z jego wykorzystaniem podkreśla nadrzędne walory marki, jakimi są stosowanie innowacyjnych rozwiązań i komponentów oraz zaawansowanej i innowacyjnej technologii produkcji.

Okap GC-BOX 2
2018-10-15

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket