Strona domowa / / Artykuły / SmartThings

SAMSUNG

SmartThings i sztuczna inteligencja

SmartThings

W pokazowym salonie Cook Story by Samsung odbyły się warsztaty Samsung Smart Workshop, na których można było zobaczyć i dowiedzieć się, jak ze sobą współpracują smartfon, telewizor, lodówka, robot odkurzający, piekarnik i pralka działające pod wspólną aplikacją SmartThings.

Firma Samsung stworzyła system urządzeń SmartThings, dzięki któremu użytkownicy mogą kontrolować i monitorować dom z poziomu ekranu wbudowanego w drzwi lodówki lub smartfona. Wszystkie urządzenia pracujące w domowej sieci teraz będą miały jedną wspólną aplikację SmartThings, która łączy funkcje dotychczasowych Smart View, Smart Home i Connect. Co ważne, działa ona z ok. 200 urządzeniami, nie tylko marki Samsung, ale wieloma urządzeniami wymaganymi w systemie smart home, jak czujniki, oświetlenie, kamery, termostaty, głośniki, alarmy, przyciski i wiele innych. W praktyce można było zobaczyć lodówkę Family Hub, piekarnik Dual Cook, pralkę QuickDrive, smartfon Galaxy Note 9 oraz telewizory QLED TV i Frame. W systemie sieciowych urządzeń lodówka pełni specjalną funkcję domowej centrali do zarządzania. Lodówka Family Hub ma duży wyświetlacz LCD i jest dołączona do sieci internetowej. Wśród funkcji jest asystent głosowy Bixby – autorskie opracowanie firmy Samsung do głosowego wyszukiwania treści z elementami sztucznej inteligencji, na razie w języku angielskim. Z poziomu lodówki można także programować i obsługiwać pralkę, robot sprzątający czy piekarnik. Pralka QuickDrive skraca czas prania nawet o połowę. Innowacyjna budowa bębna sprawia, że czas trwania cyklu prania może zostać zredukowany nawet do 39 minut bez straty jakości i z odpowiednią dbałością o tkaniny. Pralka pierze skutecznie w aktywnej pianie (EcoBubble), nawet w niskiej temperaturze.

Smartthings

Drugie urządzenie sieciowe, które jest bardzo funkcjonalne, to dwukomorowy piekarnik Dual Cook z możliwością zaprogramowania programu pieczenia z poziomu lodówki lub aplikacji na smartfonie. Urządzeniami SmartThings najlepiej zarządzać za pomocą Galaxy Note 9 – smartfona z elektronicznym rysikiem o możliwościach komputera z atrakcyjnymi funkcjami. Funkcja DeX po dołączeniu smartfona do zewnętrznego monitora lub telewizora wyświetli wszystkie jego aplikacje na dużym ekranie w układzie podobnym jak w Windowsie. W dowolnym momencie można przerwać pracę i kontynuować ją na smartfonie. Dołączony rysik może być nie tylko pisakiem, ale też myszką (Bluetooth). Można nim obsługiwać aparat fotograficzny smartfona, uruchamiać migawkę, przeglądać zdjęcia, przełączać slajdy i obsługiwać prezentacje. Atrakcją były telewizory QLED TV i Frame. Obecnie telewizor QLED może pokazywać stan pracy urządzeń AGD na dużym ekranie. Gościem specjalnym był Tomasz Raczek, który wyjaśniał, co to jest sztuczna inteligencja. Po prezentacji odbyła się dyskusja z zaproszonymi gośćmi o wpływie sztucznej inteligencji na dobór i rekomendację treści wideo i rozwój telewizji oraz życie widzów.

Smartthings
2018-11-07
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket