Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SAMSUNG

Telewizor QLED 8K Q900R

Telewizor QLED 8K Q900R

Podczas targów IFA 2018 firma Samsung zaprezentowała pierwszy telewizor QLED 8K – Q900R. Produkt, który jest już dostępny w Europie, do końca 2018 r. wejdzie do sprzedaży także w Polsce.

Q900R będzie oferowany w trzech rozmiarach przekątnych: 65, 75 i 85 cali. Ma szereg rozwiązań technicznych związanych ze sztuczną inteligencją. Wyposażony został w funkcję skalowania obrazu do 8K w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji. Bez względu na to, czy użytkownik ogląda treści przesyłane strumieniowo, za pośrednictwem dekodera, HDMI, USB czy przesyła je z urządzenia mobilnego, procesor Quantum 8K rozpoznaje i dostosowuje je do jakości 8K. Do przetwarzania obrazu wykorzystano bazę danych, która z wyprzedzeniem analizuje miliony obrazów, oraz filtry, zwiększono 64-krotnie proces obróbki danych dzięki procesorowi Quantum 8K. Dodatkowo poszczególne elementy obrazu (czerń, rozjaśnienia, jasność) w źródłach wejściowych są dzielone na kategorie według scen, aby wytworzyć bardziej szczegółowe obrazy o głębszym kontraście. Dzięki tej funkcji wyświetlane krawędzie tekstu są ostre, a w scenie oświetlonej księżycem obramowanie srebrnego globu będzie wyraźne, a nie rozmyte.

Ponadto model Q900R wyposażono w technikę Direct Full Array Elite, zwiększającą kontrast i umożliwiającą precyzyjne sterowanie podświetleniem, a także osiągnięcie 100 proc. nasycenia koloru, które pozwala użytkownikom zaobserwować miliardy odcieni z zachowaniem największej dokładności barw. Na jakość obrazu ma także duży wpływ HDR z luminancją obrazu 4000 nt. Jeden pilot pozwala sterować większością podłączonych urządzeń, takich jak na przykład soundbar czy konsola. Ulepszono też funkcje lifestyle’owe, takie jak tryb Ambient – telewizor idealnie wpasowuje się w otaczającą przestrzeń, prezentując na ekranie piękne obrazy, informacje o pogodzie czy wiadomości. W niemal niewidocznym kablu One Invisible Connection umieszczono przewód optyczny i zasilający o standardowej długości 5 m łączący telewizor z przystawką zawierającą „elektronikę” i złącza. Aplikacja SmartThings i inne „inteligentne” rozwiązania w Q900R zapewniają prostszy dostęp do informacji i ułatwiają życie codziennie.

Od momentu oficjalnej premiery telewizor QLED 8K Q900R zbiera pozytywne opinie. Otrzymał m.in. nagrodę IFA 2018 „Best in Show” od magazynu „T3”. Portal „TechRadar” uznał go za najlepszy telewizor (Best TV) w zestawieniu „The best tech from IFA 2018”. Z kolei serwis technologiczny „Expert Reviews” przyznał telewizorowi Samsung Q900R wyróżnienie „Best of IFA 2018”.

Telewizor QLED 8K Q900R 2
Telewizor QLED 8K Q900R 3
Telewizor QLED 8K Q900R 4
2018-10-26

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket