Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

JURA

Ekspres automatyczny ENA 8

Ekspres automatyczny ENA 8

Najnowszy ekspres szwajcarskiej marki to gorąca nowość na targach IFA. W Berlinie ENA 8 wprost zdominowała ekspozycję marki JURA. W kuchni stanowić będzie niezwykle subtelny i wyrafinowany dodatek. Oczywiście, atutem jest nie tylko samo wzornictwo. Model to także kwintesencja jakości, funkcjonalności i komfortu obsługi.

Tym, co zwraca uwagę na samym początku, są niezwykle kompaktowe rozmiary. JURA ENA 8 mierzy jedynie 27,1 cm szerokości 32,3 cm wysokości oraz 44,5 cm głębokości. Znakomicie odnajdzie się więc w każdej przestrzeni. Na froncie urządzenia znajdziemy duży, kolorowy wyświetlacz TFT. Przy pomocy umieszczonych obok przycisków można łatwo wybrać rodzaj przyrządzanej kawy czy skonfigurować ulubione specjały. Użytkownik może programować ilość użytej wody, ma do dyspozycji 10-stopniową regulację mocy kawy i 3-poziomową regulację temperatury zaparzania. Pomimo kompaktowych gabarytów ekspres nie został pozbawiony flagowych rozwiązań, takich jak proces ekstrakcji pulsacyjnej (P.E.P.), który optymalizuje aromat w wypadku ristretto lub espresso. Z kolei kawy mleczne charakteryzuje niezwykle gładka pianka. A jeśli o nich mowa, to ekspres wyposażono w system Wireless ready, co oznacza kompatybilność z bezprzewodową chłodziarką do mleka Cool Control Wireless, a także możliwość sterowania przy użyciu telefonu czy tabletu.

Aby każdy mógł wybrać ekspres odpowiedni do jego wnętrza, szwajcarska marka zdecydowała, że JURA ENA 8 będzie dostępna w czterech kolorach: Metropolitan Black, Nordic White, Massive Aluminum oraz awangardowym Sunset Red. O wersji aluminiowej warto wspomnieć, że jest to pierwszy na świecie automatyczny ekspres do kawy w pełnej obudowie wykonanej z aluminium o grubości 3 mm. Szczegóły, takie jak krzywa paneli bocznych w oparciu o promień 4000 mm czy odpowiednio fazowane krawędzie, definiują wygląd tego arcydzieła, które powstało z połączenia tradycyjnego rzemiosła z wyszukaną, nowoczesną technologią produkcji. Niezwykłym dodatkiem jest również zaokrąglony pojemnik na wodę (1100 ml). W połączeniu z unikatowym kształtem przypomina on kryształową karafkę. Wyrafinowanym detalem jest także podświetlenie filiżanki w białym lub bursztynowym kolorze.

W ekspresie ENA 8 JURA wykorzystała system RFID, który rozpoznaje, czy stosowany jest nowy wkład filtra Claris Smart mini (pojemność 30 l) czy Claris Smart (pojemność 50 l), a następnie automatycznie dopasowuje ustawienia. Wylewka ekspresu jest regulowana w zakresie od 55 do 138 mm, co pozwala na dopasowanie zarówno do wysokiej szklanki, jak i niewielkiej filiżanki do espresso. Moc ekspresu wynosi 1450 W, a w pojemniku na ziarna kawy zmieścimy ich 125 g.

Ekspres automatyczny ENA 8 2
Ekspres automatyczny ENA 8 3
Ekspres automatyczny ENA 8 4
2018-10-22

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket