Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

MONITOR AUDIO

Wsparcie dla BluOS

Wsparcie dla BluOS

Firma Monitor Audio, a także jej siostrzana marka Roksan ogłosiły porozumienie z Lenbrook International, właścicielem i twórcą multimedialnej platformy BluOS, która dostępna jest m.in. w produktach marki Bluesound.

Na mocy porozumienia możemy wkrótce spodziewać się wprowadzenia do oferty firm Monitor Audio i Roksan sprzętu pozwalającego na strumieniowe odtwarzanie muzyki kompatybilnego z BluOS. Rozwiązanie to umożliwia transmisję sygnału audio z częstotliwością próbkowania do 192 kHz i rozdzielczością 24 bitów.

BluOS jest wielokrotnie nagradzaną, niezależną od marki platformą. Oznacza to, że jakiekolwiek urządzenie zgodne z tym standardem i podłączone do tej samej sieci Wi-fimoże współdzielić m.in. biblioteki muzyczne i playlisty. Dzięki dodaniu marek Monitor Audio (jako partnera produkującego głośniki) i Roksan (marki oferującej przede wszystkim komponenty do systemów audio) do listy producentów sprzętu kompatybilnego z BluOS, potencjalni klienci będą mieli możliwość większego wyboru produktów do systemu multiroom obsługującego to rozwiązanie. Możliwość korzystania z platformy BluOS mają również użytkownicy wybranych urządzeń marek takich jak NAD Electronics (podobnie jak Bluesound należącej do firmy Lenbrook) oraz Dali, duńskiego producenta sprzętu audio.

2018-10-18

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket