PSB

Rusza z akcją „Bezpieczna droga do szkoły”

Po raz piąty wraz z rozpoczynającym się rokiem szkolnym rusza ogólnopolska akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jako wspólne przedsięwzięcie grupy PSB, Policji oraz szkół i przedszkoli w miejscowościach powiatowych i gminnych.

W roku ubiegłym w akcji wzięły udział 53 sklepy PSB Mrówka we współpracy z 153 placówkami edukacyjnymi. Prawie 10000 dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych miało okazję zapoznać się ze znakami drogowymi oraz z podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się po ulicy, zwłaszcza przy przechodzeniu przez jezdnię w drodze do szkoły lub przedszkola. Po szkoleniu dzieci otrzymały materiały odblaskowe: breloczki, specjalne opaski na ramię, kamizelki, dzięki którym będą bardziej widoczne na drodze. Dodatkowo dzieci otrzymają jeszcze plan lekcji z wizerunkiem sympatycznej Mróweczki. Podsumowanie tegorocznego przedsięwzięcia grupa PSB opublikuje po zakończeniu akcji.

Rusza z akcją „Bezpieczna droga do szkoły”
2018-09-27