Strona domowa / / Artykuły / Profesjonalizm i jakość

DANTHERM

Profesjonalizm i jakość

Profesjonalizm i jakość

Rozmowa z Katarzyną Cellary Zinko – country lead managerem w firmie Dantherm Sp. z o.o.

Redakcja: W Polsce firma Master jest bardzo dobrze znana jako producent urządzeń grzewczych i chłodniczych, kojarzona jest z produkcją we Włoszech. Proszę przybliżyć jej historię, która sięga pięćdziesiątych lat dwudziestego wieku.

Katarzyna Cellary Zinko: Dokładnie tak. Historia marki Master miała swój początek w Stanach Zjednoczonych, gdzie powstała pierwsza nagrzewnica olejowa bez odprowadzania spalin. Przez lata udoskonalano technologię produkcji i wprowadzano kolejne modele urządzeń. Dokładnie 20 lat temu, w roku 1998, otwarto pod Poznaniem firmę Desa Poland, która rozpoczęła import nagrzewnic Master ze Stanów Zjednoczonych i ich sprzedaż w całej Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce. W 2000 r. podjęto decyzję o otwarciu fabryki we Włoszech, dając początek intensywnej ekspansji marki Master na rynku europejskim.

Niedawno firma Master dołączyła do grupy Dantherm. Jakie zyski i straty przyniosła firmie ta zmiana?

Rok 2017 był dla nas przełomowy i rzeczywiście przyniósł wiele zmian w organizacji firmy. Dołączyliśmy do grupy Dantherm, w skład której wchodzą takie znane marki jak Dantherm, Calorex, Aerial i Sovelor – eksperci w zakresie kontroli klimatu na rynku europejskim. Mobilne produkty marki Master stanowią w niej największy trzon sprzedażowy i podkreślają pozycję grupy jako lidera na arenie międzynarodowej.

Dzięki sile grupy pozyskaliśmy również nowe możliwości rozwoju. Urządzenia Mastera dotrą do jeszcze szerszej grupy odbiorców, a nasza oferta zostanie wzbogacona o nowe profesjonalne produkty z dziedziny osuszania, chłodzenia i wentylacji. Nowa strategia jest wyzwaniem, ale przede wszystkim bardzo interesującą szansą na dotarcie do nowych obszarów rynku i pozyskanie kolejnych zaufanych partnerów biznesowych.

Profesjonalizm i jakość 2

Siedziba Dantherm Polska, w Gądkach pod Poznaniem.

Czy urządzenia marki Master będą konkurować na rynku polskim z innymi markami Dantherm Group?

Głównym założeniem grupy od samego początku była współpraca, a nie konkurencja. Współdziałaniem w grupie Dantherm wzmacniamy naszą pozycję lidera w Polsce, oferując dotychczasowym klientom wiele nowych, bardzo ciekawych, innowacyjnych i profesjonalnych produktów o najwyższej jakości. Każda z naszych marek ma silnie ugruntowaną pozycję na rynku i określoną grupę odbiorców. Jednocześnie produkty wszystkich marek wchodzących w skład grupy Dantherm idealnie się uzupełniają i wypełniają dotychczasowe nisze. Dzięki fuzji kilku marek opracowaliśmy kompleksową ofertę, odpowiadającą oczekiwaniom jeszcze szerszej grupy odbiorców.

O sukcesie rynkowym urządzeń decydują ich nowoczesne rozwiązania techniczne. Gdzie znajdują się biura konstrukcyjne i fabryki urządzeń marki Master?

Produkty marki Master produkowane są we Włoszech, pod Weroną. Tam znajduje się główny dział konstrukcyjny, który stanowią najlepsi eksperci w branży. Ich praca opiera się na ścisłej współpracy z działami handlowymi wszystkich rynków, na których prowadzimy sprzedaż. To przede wszystkim informacje od naszych klientów dostarczają nam bezcennej wiedzy na temat bieżących potrzeb użytkowników urządzeń marki Master i skłaniają do podejmowania nowych wyzwań i realizacji zaawansowanych technologicznie projektów. Dlatego też u podstaw każdego nowego rozwiązania kładziemy dobre relacje z naszymi partnerami biznesowymi, dzięki którym mamy doskonale opracowane „know-how”. Śledząc trendy rozwoju sprzedaży oraz rozumiejąc potrzeby naszych klientów na różnych rynkach, możemy mieć pewność, że nowymi rozwiązaniami spełniamy ich oczekiwania.

Profesjonalizm i jakość 4

Produkty marki Master są projektowane i produkowane we Włoszech, w zakładach pod Weroną.

Proszę podać kilka rozwiązań technicznych wyróżniających markę Master.

Jedną z najważniejszych cech, która wyróżnia produkty marki Master, jest wysoka jakość komponentów. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować niezawodność naszych urządzeń. Wysoka jakość jest dla nas priorytetem. Wytrzymałe obudowy, wysokiej klasy podzespoły sterujące, które zapewniają optymalne parametry spalania przy zachowaniu wysokiej wydajności, specjalnie zaprojektowane komory spalania, zastosowanie dodatkowych filtrów i wiele innych czynników wpływa na to, że nagrzewnice Master stanowią najwyższą półkę wśród innych podobnych urządzeń na rynku. Nasze linie produkcyjne wyposażone są w zaawansowane technologicznie roboty, poszczególne elementy konstrukcyjne są spawane automatycznie, a końcowy produkt jest poddawany wnikliwej kontroli jakości. Gwarantuje to wysoką jakość urządzeń Master i ich niezawodność przez długie lata użytkowania.

Konkurencją dla włoskich produktów są produkty chińskie, konkurencyjne cenowo. Czym Master może konkurować swoimi produktami na rynku polskim, w którym dla firm cena ma znaczenie?

Z doświadczenia wiemy, że niska cena nie idzie w parze z jakością. Produkty Master skierowane są do profesjonalistów oczekujących sprawdzonych, trwałych rozwiązań. Aby sprostać ich wymaganiom, musimy dbać o wysoką jakość komponentów i podążać za najnowszymi trendami technologicznymi. Często związane jest to także z nieco wyższymi kosztami produkcji. Cena urządzeń Master jest adekwatna do oferowanej jakości i osiąganych efektów pracy. Nasi klienci często powtarzają, że kupując nagrzewnicę Master, kupują produkt na lata, bez obaw o jej jakość i skuteczność działania.

Marka Master specjalizuje się w produkcji urządzeń do grzania, chłodzenia i osuszania. Które urządzenia najlepiej sprzedają się w naszym kraju?

Marka Master jest liderem na rynku w produkcji i sprzedaży mobilnych urządzeń do ogrzewania, chłodzenia, osuszania i wentylacji. Ze względu na specyfikę naszego klimatu największy procent wśród urządzeń Master sprzedawanych w Polsce stanowią nagrzewnice powietrza. W tej dziedzinie wyróżnia nas wieloletnie doświadczenie poparte ciągłym rozwojem technologicznym. Od lat sukcesywnie też rozwijamy sprzedaż osuszaczy powietrza – obecnie posiadamy największą ofertę tych urządzeń w Polsce. Podstawą naszej działalności jest profesjonalna kontrola klimatu, dlatego naszym klientom proponujemy również wentylatory i dmuchawy przenośne oraz profesjonalne klimatyzery ewaporacyjne, które w ostatnich latach zyskały spore grono zwolenników jako alternatywa do tradycyjnych systemów klimatyzacyjnych.

Profesjonalizm i jakość 6

Firma Master bierze udział w najważniejszych branżowych imprezach targowych w Polsce.

Zbliża się sezon grzewczy – proszę wyjaśnić, dlaczego warto używać przenośnych urządzeń grzewczych marki Master?

Nagrzewnice Master poza wysoką jakością charakteryzuje duża funkcjonalność. Dbamy o to, aby były to urządzenia na najwyższym poziomie, wytrzymałe i odporne na trudne warunki użytkowania, z gwarancją długoletniej i bezawaryjnej pracy. Klienci doceniają także ich doskonałą mobilność, dzięki czemu są bardzo uniwersalne i znajdują różnorodne zastosowanie w wielu branżach. Są proste w instalacji, tanie w eksploatacji i bardzo wydajne. Różnorodność modeli w ofercie pozwala nam zaspokoić indywidualne potrzeby każdego klienta. Wartość nagrzewnic Master podnosi także szeroka oferta akcesoriów dodatkowych, które poszerzają zakres ich zastosowań i zwiększają komfort użytkowania. Nagrzewnice Master stanowią doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie brakuje tradycyjnych instalacji grzewczych lub są one niewystarczające bądź nieopłacalne, a także w nagłych, niespodziewanych sytuacjach kryzysowych.

Biorąc pod uwagę różne rodzaje urządzeń grzewczych: gazowe, olejowe, elektryczne, które są najtańsze w użytkowaniu?

Koszty eksploatacji nagrzewnic zależą przede wszystkim od ich mocy oraz efektywności. Gdybyśmy porównali nagrzewnicę gazową, olejową i elektryczną o podobnej mocy grzewczej najtańsze byłyby nagrzewnica olejowa i gazowa, a najdroższa elektryczna ze względu na ceny paliw. Dobór nagrzewnicy jest jednak bardzo indywidualny, zależny od jej przeznaczenia, miejsca zastosowania i panujących warunków. Wszystkie te parametry wpływają na ostateczny koszt użytkowania.

Jakie branże kupują najwięcej urządzeń marki Master?

Urządzenia Master są powszechnie stosowane w wielu branżach, przede wszystkim w budownictwie, przemyśle, logistyce i rolnictwie. Docieramy także do odbiorców z branży rozrywkowej, służb ratowniczych i wielu innych. Możemy powiedzieć, że ze względu na specyfikę klimatu w Polsce, każda branża wykazuje zapotrzebowanie na produkty Master – zarówno do ogrzewania, jak i osuszania czy chłodzenia i wentylacji.

Profesjonalizm i jakość 8

Historia marki Master miała swój początek w Stanach Zjednoczonych, gdzie powstała pierwsza nagrzewnica olejowa bez odprowadzania spalin.

Profesjonalizm i jakość 9

Dla klientów ważna jest opieka serwisowa. Jaka jest sieć dystrybutorów i profesjonalnych serwisów w Polsce?

Marka Master jest obecna na rynku polskim od 20 lat. W tym czasie rozwinęliśmy szeroką sieć dystrybutorów i autoryzowanych serwisów, opartą na doświadczeniu, fachowej wiedzy i rzetelności. Dzięki temu docieramy z naszą ofertą i obsługą posprzedażną do najbardziej odległych zakątków kraju. Warto także podkreślić, że jako jedyni na rynku zapewniamy dostępność części zamiennych przez okres 10 lat. Dbamy również o stały rozwój kompetencji i wiedzy na temat naszych produktów, organizując szkolenia i warsztaty dla dystrybutorów oraz serwisantów, a także dostarczając im odpowiednie narzędzia marketingowe w postaci katalogów, aplikacji z bazą oryginalnych części zamiennych, instrukcji obsługi i wielu innych.

Jakie nowości zostaną wprowadzone na rynek w najbliższym czasie?

Dział konstrukcyjny pracuje obecnie nad kilkoma nowymi projektami. Ostatnio wprowadziliśmy do oferty pierwszy i jedyny na rynku promiennik olejowy zasilany baterią litową 14 V – Master DC 61. Urządzenie to jest następcą znanego już w Polsce promiennika XL 61, jednak w obecnej formie gwarantuje użytkownikowi jeszcze większą mobilność i zwiększa zakres zastosowań. Bateria zapewnia ponad 4 godziny ciągłej pracy bez konieczności podłączenia do sieci elektrycznej. Trwają również intensywne prace nad poszerzeniem asortymentu nagrzewnic olejowych i z pewnością w niedalekiej przyszłości pojawią się one w sprzedaży. Od pewnego czasu dostępna jest już w Polsce nagrzewnica olejowa z odprowadzeniem spalin Master BV 500. Charakteryzują ją zaawansowane technologicznie rozwiązania, dzięki którym ma ona bardzo dobre parametry pracy. Warto podkreślić tutaj m.in. specjalne czujniki ciśnienia i temperatury, które automatycznie dostosowują przepływ gorącego powietrza do określonych wartości, oraz niezwykle wydajny wentylator promieniowy.

2018-09-26
Justat Jerzy
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket