AMICA

Chłodziarkozamrażarka FK2515.4UTX

Amica wprowadziła do swojej oferty funkcjonalną chłodziarkozamrażarkę, wyposażoną m.in. w filtr FreshOn, a także technikę FrostControl. Model FK2515.4UTX oferuje szereg ciekawych rozwiązań i funkcji i jest przy tym niezwykle atrakcyjny cenowo.

Wykorzystanie w nowym modelu opracowanego przez inżynierów firmy Amica filtra FreshOn pozwala na dłuższe przechowywanie świeżych produktów. Zamknięte we wnętrzu lodówki owoce i warzywa wytwarzają gaz etylenowy (zwany potocznie hormonem starzenia), który nie mając dokąd uciec, powoduje, że produkty szybko tracą świeżość. Dzięki zastosowaniu filtra FreshOn pozbywamy się szkodliwego gazu, a przechowywane jedzenie dłużej zachowuje swoje walory smakowe. Z kolei dzięki wykorzystaniu techniki FrostControl praktycznie zapomnimy, jak rozmraża się zamrażarkę. Sprawia ona, że lód nie osadza się między szufladami, a czyszczenie i rozmrażanie urządzenia jest wyjątkowo łatwe i szybkie. Jest to zasługa unikalnego usytuowania parownika. Dodatkowo zyskujemy więcej miejsca na produkty.

Chłodziarkę wyposażono również w system automatycznego odszraniania. Powoduje on, że szron topi się i spływa do zbiornika w komorze kompresora, skąd następnie odparowuje.

We wnętrzu urządzenia zastosowano półki szklane wykonane w technice SafetyGlass, które są w stanie utrzymać stosunkowo duży ciężar. Rozwiązanie to nie tylko zwiększa ich twardość i zmniejsza kruchość, ale zapewnia bezpieczeństwo. Nawet jeśli półka się zbije, nie rozpadnie się na drobne kawałki.

Chłodziarkozamrażarka ma również praktyczne balkoniki, które zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Ich regulacja jest wygodna i prosta. Producent nie zapomniał też o przydatnej podstawce na jajka, które dzięki niej są skutecznie zabezpieczone przed uszkodzeniem, np. przy otwieraniu lodówki.

Drzwi w modelu FK2515.4UTX można zamontować dowolnie – po prawej lub lewej stronie lodówki. Konstrukcja drzwi umożliwia ponadto pełne wysunięcie szuflady zamrażarki już przy otwarciu drzwi pod kątem prostym.

Model FK2515.4UTX dostępny jest w kolorze inox. Ma 170 cm wysokości, 54 cm szerokości i 59,5 cm głębokości. Pojemność użytkowa chłodziarki to 184 l, a zamrażarki 84 l. W zamrażarce dostępne są trzy praktyczne szuflady. Maksymalny poziom hałasu generowanego podczas pracy urządzenia to 41 dB(A). Chłodziarkozamrażarka pracuje w klasie energetycznej A+.

Chłodziarkozamrażarka FK2515.4UTX
Chłodziarkozamrażarka FK2515.4UTX 2