Player+

Player+BOX - mały, funkcjonalny dekoder IP

Player+BOX -

W redakcji testowaliśmy pierwszy dekoder IP przeznaczony do obsługi serwisu VoD player.pl, służący do odbioru materiałów wideo VoD i telewizji na żywo.

Player+BOX (DTI744NCP) jest przeznaczony dla tych, którzy lubią oglądać filmy i seriale o dowolnej porze, czyli z serwisu VoD, ale mogą także skorzystać z kilkudziesięciu kanałów TV streamowanych przez Internet oraz z programów telewizji naziemnej DVB-T.

Player+BOX -

Urządzenie jest wyprodukowane przez firmę Technicolor. Uwagę zwraca wyróżniająca się obudowa, będąca niewielkim sześcianem o wymiarach 8,5 × 8,5 × 8,5 cm, mieszczącym się w dłoni. Solidne gumowe nóżki zapewniają stabilność, jeżeli dołączymy kable. Obudowa wzorniczo nawiązuje do dekodera UltraBOX+ z charakterystycznym „+” na froncie obudowy. Są tam także dotykowy włącznik zasilania i przyciski „+/-„ do zmiany kanałów TV.

Player+BOX -

Na pochwałę zasługuje czytelny kolorowy wyświetlacz o rozmiarze 2,8 cala, który wyświetla logo i podstawowe informacje o kanałach TV oraz komunikaty do obsługi urządzenia.

Player+BOX -

Po wyłączeniu Player+BOX-a pojawia się duży czytelny zegar. Także pilot jest taki sam jak w dekoderze UltraBOX+.

Player+BOX -

Tył obudowy zawiera szereg złączy: wejście Ethernet RJ-45 dostarczające sygnały z sieci internetowej i wejście antenowe DVB-T. Jest też wejście USB 3.0 i wyjście HDMI do dołączenia telewizora, wyjście minijack (sygnały audio analogowe i cyfrowe) oraz mechaniczny włącznik zasilania. Urządzenie współpracuje z siecią internetową przewodowo i bezprzewodowo (Wi-Fi). Dekoder jest zasilany z zewnętrznego zasilacza 12 V. Minimalna konfiguracja „kablowa”, aby korzystać z telewizji na żywo i serwisu VoD, to przewody od zasilacza playera i HDMI oraz łącze Wi-Fi. Dodając antenę DVB-T, mamy więcej kanałów na żywo, a przewód Ethernet zapewnia pewny transfer danych. Po utworzeniu konta i zarejestrowaniu się, ale na stronie WWW player.pl, na komputerze, a nie bezpośrednio na dekoderze, otrzymujemy kod do skonfigurowania dekodera Player+BOX. Warto także skonfigurować smartfon lub tablet (do pięciu urządzeń), aby można było kontynuować oglądanie w innym pokoju lub poza domem. Jednocześnie można oglądać różne programy na dwóch urządzeniach.

Player+BOX -

Dekoder wyróżnia funkcja EPG, która umożliwia obejrzenie większości programów aż do 7 dni wstecz bez konieczności wcześniejszego nagrywania. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możemy się cofnąć do wybranego filmu czy serialu i obejrzeć go w dowolnym momencie. Player+ BOX pozwala również na korzystanie z funkcji Time Shift, więc oglądając program na żywo można cofać się z odtwarzaniem do 2 godzin, nawet w momencie rozpoczęcia odtwarzania w trakcie emisji.

Menu Player+BOX-a jest odwzorowaniem wersji komputerowej. Zachowano kafelkowy podział na kategorie. Na obraz odtwarzanego filmu można wpływać przez zmianę rozdzielczości obrazu w formatach 1080i/p, 720p, 576i/p, a także jakości obrazu (5 trybów). Niestety, nie ma materiałów wideo 4K, więc niepocieszeni będą posiadacze telewizorów 4K, którzy muszą oglądać materiał wideo skalowany.

Player+BOX -

Zastrzeżenia budzi instrukcja do urządzenia. Nie dowiemy się z niej, że dekoder ma spory, 2,8-calowy wyświetlacz i jakie ma on funkcje. Brak jest opisu możliwości złącza USB 3.0. Szkoda, że w wyposażeniu nie ma kabla audio, który jest nietypowy – minijack x 3 i umożliwia dostarczenie sygnału audio analogowego stereo i cyfrowego, np. do zestawu audio.

Podsumowując, zaletą oferty, jest legalny dostęp do kilkudziesięciu kanałów w tym Canal+, bez konieczności podpisywania długoterminowej umowy. Atutem urządzenia jest możliwość rozszerzenia odbioru telewizji o treści VoD i TV DVB-T dla starszej generacji telewizorów LCD i monitorów z łączem HDMI bez tunera TV lub nowszych telewizorów LCD bez funkcji smart TV. Niewielkie wymiary Player+BOX-a umożliwiają zabranie go na działkę czy w podróż, jeżeli będziemy w zasięgu Internetu. Zaletą jest też możliwość oglądania na kilku urządzeniach, np. tablecie, w różnych konfiguracjach. Jednak decydującym czynnikiem o zakupie nie będą walory sprzętowe, a oferta serwisu VoD i kanałów telewizyjnych oraz ceny pakietów. Oferta filmowo-programowa obejmuje produkcje TVN, Canal+, HBO, Eleven Sport. Użytkowników do zakupu „boxa” ma skłonić brak umowy abonamentowej, a możliwość kupowania pakietu na określony czas. Bez wykupienia pakietu jest możliwość korzystania z telewizji DVB-T i streamowania starszych treści wideo. Warto przyspieszyć działanie dekodera, aby stał się konkurencyjny dla dekoderów DVB-T/DVB-S.

Player+ BOX jest oferowany z dostępem do pakietu MAX na 90 dni w cenie 199 zł. W regularnej ofercie pakiet MAX kosztuje 80 zł na 30 dni (bez urządzenia). W pakiecie znajduje się pełna oferta 9 kanałów CANAL+, kolekcja CANAL+ VOD, a także 29 innych wyselekcjonowanych stacji oraz bibliotek programów i seriali na życzenie z pakietu BEST TV. Na dziś jest to najtańsza, legalna możliwa forma uzyskania dostępu do kanałów Canal+, bez długoterminowej umowy. W momencie zakupu Player+ BOX urządzenie przechodzi na własność użytkownika. Po wygaśnięciu 90-dniowego pakietu startowego użytkownicy mogą skorzystać z bogatej oferty płatnych pakietów i opcji dodatkowych Player+ lub z treści bezpłatnych biblioteki VoD oraz 21 kanałów cyfrowej telewizji naziemnej (dzięki wbudowanemu tunerowi DVB-T). Wśród płatnych pakietów i opcji dodatkowych znalazły się wyselekcjonowane kanały na żywo takich marek jak: TVN, Discovery, Disney, FOX, AXN, National Geographic, MTV, Nickoldeon, CANAL+, HBO, Eleven Sports czy Eurosport. Wszystkie pakiety są dostępne bez długoterminowych zobowiązań.

2018-08-27