Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SAMSUNG

Intensyfikuje prace nad MicroLED i 8K

Intensyfikuje prace nad MicroLED i 8K

W ostatnich dniach czerwca w Los Angeles odbyło się drugie w tym roku spotkanie QLED & Advanced Displays Summit. Samsung, jako gospodarz tego wydarzenia, zaprezentował swoje plany dotyczące rozwoju wyświetlaczy z kropkami kwantowymi (QLED) i kompletnego systemu 8K.

Szczyt QLED & Advanced Displays zorganizowany został wspólnie przez Samsung i Insight Media, organizację oferującą usługi konsultingowe, która skupia się na branży produkującej wyświetlacze. Podczas spotkania firma Samsung zaprezentowała nowe rozwiązania zastosowane w telewizorach QLED 2018 – od optymalizacji procesów tworzenia obrazu za pomocą techniki HDR10+ aż po automatyczną kalibrację koloru. W spotkaniu wzięło udział wielu uznanych ekspertów – od akademików zajmujących się sektorem techniki mikro-LED i konsultantów specjalizujących się w integracji HDR w kinematografii po znanych w branży wyświetlaczy i narzędzi do optymalizacji obrazu specjalistów. W konferencji uczestniczyli prelegenci i influencerzy z wymienionych poniżej organizacji, którzy poruszali następujące tematy związane z techniką telewizyjną:

  • system 8K: Insight Media, Panavision, Samsung Display Company oraz Display Supply Chain Consultants;
  • kropki kwantowe: P alomaki Consulting, Nanosys, Nanoco oraz Samsung Advanced Research Institute;
  • wyświetlacze i narzędzia do optymalizacji obrazu: FF Pictures, Samsung Research America, Portrait Displays oraz ColorFront;
  • kino HDR: Samsung Research America, LightView oraz MKPE Consulting;
  • mikro-LED: Fuzhou University, Samsung Electronics, Tesoro Scientific, Play- Nitride, Sungkyunkwan University, JBD, Lumiode oraz N-Tech Research.

2018-08-08

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket