Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

BSH

Rozpoczęło budowę centrum R&D w Łodzi

Rozpoczęło budowę centrum R&D w Łodzi

Nowe centrum badawczo-rozwojowe firmy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego będzie należeć do najnowocześniejszych obiektów tego typu na świecie. Wartość inwestycji to ok. 80 mln zł.

W obiekcie znajdziemy najnowocześniejsze laboratoria oraz ponad 1500 stanowisk do testów innowacji, które później znajdą zastosowanie w produktach firmy. Zespół, który będzie pracował w nowoczesnym ośrodku, będzie odpowiadał za rozwój urządzeń produkowanych w Polsce, szczególnie suszarek do ubrań oraz pralek.

Centrum zajmie powierzchnię niemal 10 tys. m2 w nowoczesnym i przyjaznym dla środowiska biurowcu przy ulicy Lodowej w Łodzi. Już na poziomie projektowania budynku zwrócono szczególną uwagę na minimalizację strat energii, odzysk ciepła z powietrza, redukcję emisji hałasu czy też maksymalne wykorzystanie oświetlenia naturalnego. Centrum badawczo-rozwojowe BSH powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie jedynej fabryki suszarek do ubrań grupy BSH.

– Współczesność wymaga od naszej branży dynamicznego rozwoju, który jest możliwy dzięki inwestycjom w obszarze R&D. Tak duża inwestycja w centrum badawczo-rozwojowe umożliwi nie tylko rozszerzenie zakresu dotychczas prowadzonych projektów badawczych, ale przede wszystkim uwolni potencjał do wdrożenia zupełnie nowych aktywności i dalszego rozwoju metodologii projektowania innowacyjnych urządzeń przez BSH. Nowa inwestycja naszej firmy to także doskonała szansa na rozwój zawodowy dla utalentowanych inżynierów i projektantów z Polski, którzy już teraz mają swój udział w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologicznie urządzeń, które znajdują odbiorców na całym świecie – mówi Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH w Polsce.

Rozpoczęło budowę centrum R&D w Łodzi 2
Rozpoczęło budowę centrum R&D w Łodzi 3
2018-08-08

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket