Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

Nadchodzą targi IFA

Nadchodzą targi

IFA to największe na świecie targi elektroniki konsumpcyjnej – pełny przegląd rynku RTV, AGD i IT, ważne miejsce prezentacji światowych premier nowości oraz najnowszych osiągnięć i trendów, miejsce spotkań osób z branży. IFA to tradycje sięgające 1924 r.

Najwięcej zwiedzających nadal przyciąga sprzęt RTV, IT i AGD: telewizory monitory, kino domowe, sprzęt audio, tablety, smartfony, fotografia cyfrowa, telekomunikacja, galanteria elektroniczna, komputery i oprogramowanie, aplikacje multimedialne, rozrywka i media informacyjne, gry. Bardzo dużą popularnością cieszy się także duży i mały sprzęt AGD.

Specjalne strefy jak IFA NEXT przyciągają entuzjastów i producentów najnowszych rozwiązań technicznych obecnych i przyszłościowych np. roboty, IoT, Smart Home i City, VR&AR, mobilność, „cyfrowe zdrowie”, sztuczna inteligencja, skanowanie 3D, rozpoznawanie głosu, edukacja. Po raz pierwszy odbędzie się konferencja ShiftAuto Motive poświęcona elektrycznym pojazdom, które są przyszłością motoryzacji.

Targi IFA to bardzo duże wydarzenie medialne. W 2017 roku wystawę zwiedziło 253 000 osób (5 proc. więcej niż w 2017 r.) i relację prowadziło 3200 dziennikarzy niemieckich i 2800 z 70 innych krajów.

W ubiegłym roku w targach wzięło udział 1805 wystawców, w tym wszystkie najważniejsze światowe firmy z branży elektronicznej, którzy zajęli 159 000 m2 powierzchni wystawienniczej. Przyjęto zamówienia o łącznej wartości 4,7 miliarda euro (dane z 2017 r.).

W tym roku odbędzie się także trzecia edycja targów biznesowych IFA Global Markets zorganizowana poza terenami targowymi na Station Berlin przy Luckenwalder Strasse.

2-5.09.2018 Targi IFA Global Markets – dla specjalistów

2-5.09.2018

Dwa lata temu do IFA dołączyła impreza towarzysząca: IFA Global Markets – targi biznesowe prezentujące ofertę dostawców, producentów komponentów i firm OEM oraz ODM na rynku elektroniki użytkowej.

IFA Global Markets to:

 • impreza B2B– lepsze warunki do rozmów biznesowych, targi czasowo i tematycznie ściśle powiązane z IFA, ale krótsze (2–5.09),
 • ok. 650 wystawców, największy rynek dostawców w Europie: elektronika użytkowa i AGD, aktualne trendy i najnowsze rozwiązania czołowych dostawców z Azji i Europy,
 • więcej przestrzeni dla dostawców komponentów, firm OEM i ODM.

Organizatorzy zapewniają:

 • wspólny bilet na IFA i IFA GM (po zarejestrowaniu się),
 • bezpłatne WiFi, wspólną aplikację mobilną i katalog dla obu imprez,
 • darmową komunikację autobusami wahadłowymi między Messe Berlin i Station Berlin (ok. 30 minut drogi),
 • zwiedzanie targów IFA GM z przewodnikiem,
 • możliwość zarezerwowania sal konferencyjnych i pokoi do rozmów,
 • sesje biznesowe i spotkania służące nawiązywaniu kontaktów między uczestnikami targów,
 • profesjonalne wykłady na IFA GM Experts Talks.

Specjalne strefy IFA

Specjalne strefy IFA

To miejsca biznesowych spotkań, a dla zwykłych zwiedzających możliwość poznania nowych produktów i poszerzenia wiedzy z danej grupy tematycznej.

IFA NEXT (hala 26) to strefa, która gromadzi firmy i entuzjastów techniki oraz jest forum wymiany informacji o pionierskich rozwiązaniach technicznych, które na rynku konsumenckim lub profesjonalnym znajdą się za kilka lat. Swoje pomysły zaprezentują innowacyjne instytucje naukowe i firmy badawcze oraz start-upy. Konferencje IFA+Summit, IFA Keynotes oraz po raz pierwszy shiftAuto Motive – łączą się pod jednym dachem, aby skupić się na globalnym know-how na temat przyszłości rozwiązań technicznych, komunikacji, biznesu i stylu życia.

Fitness & Activity (hala 4.2) to strefa z produktami dla aktywnych ludzi, lubiących ruch i wysiłek fizyczny. Znajdą tam najnowsze urządzenia do kontroli wysiłku fizycznego i postępu w treningach, takie jak mierniki do pomiaru tętna, liczniki spalonych kalorii czy przebytych kilometrów, a także przyrządy treningowe. Najczęściej przyjmują one formę atrakcyjnej wzorniczo elektroniki ubieralnej. Do wyboru jest wiele opasek treningowych, smartwatchy. Na stoiskach można w praktyce sprawdzić, jak działają, i uzyskać porady.

IFA Smart Home (hala 6.2) to dynamicznie rozwijająca się strefa obejmująca najnowsze rozwiązania do „inteligentnego” domu, takie jak sterowanie klimatyzacją, wentylacją, oświetleniem, bezpieczeństwem, zwiększające komfort i wygodę życia oraz powodujące oszczędność energii. W praktyce można zobaczyć, jak za pomocą aplikacji można sterować oświetleniem, włączać i wyłączać urządzenia gestami czy głosem. Ponad 40 wystawców wzięło udział w pierwszej edycji w 2016 r.

Young IFA (hala 15.2) to miejsce spotkań młodzieży, możliwość prezentacji pomysłów na zabawę, kuchnię, szkołę, występy muzyczne, konkursy.

IFA iZone (hala 12, 14.1, 15.1) jest specjalną strefą prezentacji komputerów Mac, produktów iTech i aplikacji oraz iPhone’ów i iPadów, miejscem spotkań producentów akcesoriów, deweloperów, nabywców i sprzedawców produktów oraz rozwiązań komunikacji sieciowej.

Konferencje towarzyszące targom

Konferencje towarzyszące targom

W czasie targów odbywa się wiele spotkań i konferencji, na których uczestnicy omawiają dotychczasowe osiągnięcia w branżach RTV, AGD i IT oraz wyznaczają kierunki dalszego rozwoju w cyfrowej technice, która ma sprawić, że przyszłościowe urządzenia staną się łatwiejsze w obsłudze, oszczędniejsze, będą kontrolować stan zdrowia użytkownika.

IFA NEXT The Edge of Innovation (31.08-05.09) Seria wykładów, paneli dyskusyjnych i debat – każdego dnia uczestnicy będą dzielić się innowacyjnymi pomysłami. IFA NEXT Innovation Engine to informacje techniczne, wnikliwe analizy, fachowcy, debaty na temat ważnych pytań o technikę przyszłości – nie tylko dla ekspertów.

IFA Keynotes (31.08–1.09) – seria wystąpień decydentów z czołowych firm z branży elektroniki konsumenckiej i sprzętu AGD. Planowane jest omówienie wielu tematów. Najciekawsze z nich to: Jakie technologie zbliżają się do przełomu? Nad czym pracują najważniejsi gracze na rynku? Jakie zmiany przyniesie powszechna digitalizacja? Prezentacje ważnych postaci globalnego rynku elektroniki użytkowej: obecne i przyszłe trendy rozwoju. W zeszłym roku w wykładach uczestniczyło ponad 1400 osób z 60 krajów. Udział w ramach biletu dla specjalistów na IFA.

IFA+ Summit (2-3.09) to dwudniowy kongres dla liderów branży, wizjonerów i trendsetterów, którzy omawiają trendy, możliwości i szanse, jakie stwarza cyfrowa komunikacja w takich dziedzinach jak mobilność, zdrowie, big data, dom, projektowanie i rozrywka. Uczestnicy kongresu dzielą się swoją wizją w przyszłości rozwoju techniki, przemian społecznych, nowych modeli biznesowych. Tegoroczne tematy to:

 • inteligencja (sztuczna inteligencja, systemy uczące się, M2M, Deep Learning),
 • społeczeństwo (digitalizacja społeczeństwa, „Smart Government”, bezpieczeństwo danych, łańcuch bloków, roboty w służbie zdrowia),
 • interakcje (roboty, wirtualni asystenci, samochody autonomiczne, mobilność w przyszłości),
 • doświadczenia (rzeczywistość wirtualna, rozszerzona i mieszana, gry, walidacja, identyfikacja twarzy i głosu). Dwudniowe bilety na kongres wraz ze wstępem na wszystkie dni IFA – 599 EUR, jednodniowe wraz ze wstępem na wszystkie dni IFA – 349 EUR, studenckie jednodniowe wraz ze wstępem na wszystkie dni IFA – 299 EUR (do nabycia tylko online).

IFA Global Markets Expert Talks (2-5.09) Sympozjum, na którym eksperci omawiają najnowsze strategie i trendy zakupów różnych kategorii produktów. Przedstawiciele działu zakupów z branży elektronicznej mogą podzielić się doświadczeniami, pomysłami i rozwiązaniami powszechnych problemów.

ShiftAuto Motive (4-5.09) Technologie samochodowe przechodzą obecnie rewolucyjne zmiany. Czy kierowcy i pasażerowie są na nie gotowi? Nowa konferencja poświęcona przyszłości samochodów, organizowana wspólnie przez Geneva International Motor Show i IFA Berlin, będzie odbywać się dwa razy w roku, przy okazji Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie oraz targów IFA.

Konferencje towarzyszące targom 2

Aplikacja IFA

Aplikacja IFA

Szereg informacji na temat wystawców i produktów można uzyskać, korzystając ze stron internetowej Virtual Market Place i aplikacji na urządzenia mobilne.

IFA APP to aplikacja na tablety i smartfony, która będzie z Tobą w podróży i na targach. Zawiera wszystkie niezbędne informacje o targach, terminach konferencji, w tym interaktywne plany stoisk 2D/3D (z funkcją zoom), grupy produktowe, listę wystawców, ich profile. Informacje z aplikacji można udostępniać za pomocą serwisów społecznościowych: Facebook, Twitter, YouTube, Xing, LinkedIn, Google+, Flickr. Aplikacja jest w wersji niemieckoi angielskojęzycznej na urządzenia z systemami iOS 8.4 lub nowszy i Android 5.0 lub nowszy, do pobrania z App Store i Google Play.

Mapa imprezy

Mapa imprezy

Bilety na IFA 2018

Bilety na IFA 2018

Informator targowy (kliknij w obrazek, żeby pobrać w pliku PDF)

2018-07-24

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket