Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

TCL

Nowe telewizory Ultra HD

Nowe telewizory

W showroomie Estelle odbyło się kameralne spotkanie poświęcone nowym telewizorom marki TCL. Okazją była także możliwość zobaczenia na 75-calowym ekranie telewizora meczu Polska – Japonia.

Nowe telewizory

Spotkanie rozpoczęli Roksana Klitkowska – retail marketing manager Europe i Jayway Peng – nowy dyrektor polskiego oddziału, przedstawiając krótko osiągnięcia i plany rozwoju firmy TCL. Oddział TCL w Polsce przeniesie się do nowego biura z showroomem do prezentacji i szkoleń. W planach jest rozszerzenie oferty produktowej o urządzenia klimatyzacyjne i AGD. Zmieni się nazwa firmy z TCL Multimedia na TCL Electronics. TCL zajmuje w produkcji telewizorów i wyświetlaczy LCD, (w tym najlepszych QLED) bardzo wysokie trzecie miejsce, z 11 proc. udziału w światowym rynku. Dynamicznie rozwijają się w Chinach fabryki wyświetlaczy 4K i 8K oraz OLED do smartfonów. Z fabryki w Żyrardowie telewizory są sprzedawane w Europie. W związku z mistrzostwami świata w piłce nożnej twarzą kampanii reklamowej został Neymar. Promuje on najnowsze telewizory, o których opowiadał Marcin Gerlach, kierownik wdrożeń nowych produktów TCL.

Nowe telewizory

Prezentowano między innymi telewizory C76 i P66, które mają wiele atrakcyjnych funkcji. Po raz pierwszy w Polsce można było zobaczyć prototyp telewizora C76, który będzie miał oficjalną premierę na targach IFA, a w sklepach powinien być pod koniec września. Produkty z tej linii są kierowane do osób ceniących sobie wyrafinowany design i nietuzinkowy styl życia. C76 to telewizory 4K, które dzięki takim funkcjom jak Wide Color Gamut, HDR Pro, Brightness Plus, Smart HDR czy Wide Viewing Angle (zwiększa w matrycach VA kąty poprawnego oglądania) zapewnią bardzo dobrą jakość obrazu. Uwagę zwracał system dźwięku w postaci soundbara opracowany wspólnie z firmą JBL. C76 ma system Android 8.0 Oreo i obudowę o designie 360°, czyli takim, w którym projektanci zadbali nie tylko o front telewizora, ale także o jego tył i boki, aby dobrze się prezentował z każdej strony.

Nowe telewizory

P66 jest telewizorem średniej klasy 4K UHD TV zaprojektowanym dla tych, którzy nie lubią wybierać między elegancją, jakością obrazu i łatwym dostępem do ulubionych treści. Jest to najcieńszy i najbardziej techniczne zaawansowany telewizor w swojej kategorii. Wykorzystując wyróżniający się design, będący znakiem rozpoznawczym serii P, model P66 łączy ramę o szerokości zaledwie 4,8 mm z obudową, co tworzy bardzo cienki przekrój, zaledwie 9,9 mm. Jednym z nowatorskich rozwiązań jest konstrukcja obudowy. Aluminiowa obudowa telewizora jest w przypadku P66 jednolitym odlewem. Nie ma tutaj, jak w innych telewizorach, elementów składowych: osobno przodu, boków/ramek i tyłu łączonych za pomocą wkrętów, nitów czy kleju.

Nowe telewizory

Telewizory z obu serii mają wiele atrakcyjnych funkcji użytkowych, w tym związanych z najnowszym trendem, czyli sztuczną inteligencją. Zaawansowany system wyszukiwania głosowego eliminuje konieczność wpisywania nazw za pomocą pilota. Aby coś obejrzeć, sprawdzić pogodę lub wyniki swojej ulubionej drużyny – wystarczy to powiedzieć! Można też pójść krok dalej i uruchomić Asystenta Google, na razie w angielskim języku. Za pomocą komend głosowych będzie się sterować elementami „inteligentnego” domu – oświetleniem, temperaturą czy dźwiękiem, sprawdzić, ile czasu zajmie dojazd do pracy i czy trzeba wziąć parasol, posłuchać wiadomości ze spersonalizowanych źródeł i zobaczyć, czy są w kalendarzu jakieś spotkania na dzisiaj, korzystać z przepisów kucharskich czy dodać niezbędne produkty do listy zakupów bezpośrednio do swojego telefonu. Telewizor umożliwia również odtworzenie treści UHD z telefonu bezpośrednio w telewizorze i odwrotnie. Funkcje, takie jak Picture in Picture (PIP), łatwe przełączanie zadań, konta dla kilku użytkowników i boczne ustawienie menu, zapewniają priorytetowy dostęp do ulubionych treści wszystkich członków rodziny. W telewizorach zastosowano system Android 7.0 (aktualizacja do 8.0 planowana w III kwartale 2018 r.), dzięki któremu, można wybierać spośród szerokiego wachlarza treści wideo, włącznie z Netfliksem i YouTube, oraz setek aplikacji na Android TV dostępnych w Google Play Store.

Nowe telewizory

Nowością w telewizorach TCL będą funkcje poprawy jakości obrazu: Brightness Plus, Smart HDR i Wide Viewing Angle.

Nowe telewizory

Dużą frajdą było oglądanie piłkarskiego meczu na ekranie 75-calowego telewizora Ultra HD.

2018-07-02
c76 , p66

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket