Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

AMICA

Nowoczesny showroom w Poznaniu

Nowoczesny showroom w Poznaniu

Po koniec maja na Inea Stadionie przy Bułgarskiej w Poznaniu odbyło się uroczyste otwarcie imponującego showroomu marki Amica. Spotkanie swą obecnością uświetnili prezes zarządu grupy Amica Jacek Rutkowski oraz prezes Amica Handel i Marketing – Piotr Skubel.

Obaj panowie, witając licznie zgromadzonych dziennikarzy, mówili o rozwoju firmy oraz planach związanych z wykorzystaniem nowych wnętrz i bogatych ekspozycji. Zwrócono przy tym uwagę na nową strategię marketingową, która podkreślać ma m.in. walory i atuty polskiej marki. Spotkanie było także świetną okazją do wspólnych warsztatów kulinarnych „na żywo” w wykonaniu znanego mistrza Andrzeja Polana oraz towarzyszącego mu – jak się okazało w praktyce – niebywale funkcjonalnego sprzętu marki Amica.

Nowy showroom ma powierzchnię ponad 500 m2 i jest niezwykle nowocześnie zaprojektowany i wykonany. Prezentowane są w nim przede wszystkim produkty marki Amica, choć nie brakuje innych marek należących do grupy (Hansa, Gram i CDA), które, przypomnijmy, obecne są na blisko 60 rynkach na całym świecie. Jak podkreślił podczas konferencji prasowej Jacek Rutkowski, prezes grupy Amica, powstała przy siedzibie spółki Amica Handel i Marketing w Poznaniu przestrzeń wystawiennicza i konferencyjna to część szerszej i długofalowej strategii firmy, w którą wpisuje się wiele elementów – począwszy od inwestycji w Europie Zachodniej, po wybudowanie ultranowoczesnego, w pełni scyfryzowanego magazynu wysokiego składowania we Wronkach oraz nowoczesne i skuteczne narzędzia marketingu i promocji.

Prezes grupy Amica, nawiązując do wszystkich dynamicznych przemian, jakie mają miejsce w rodzimej firmie, podkreślił, że: – Po wszystkich tych zmianach naturalną potrzebą było wsparcie działań marketingowych, ponieważ jako grupa osiągnęliśmy już taką wielkość i zasięg, że odczuliśmy potrzebę stworzenia miejsca, w którym możemy pokazać nasze produkty w sposób, który pozwoli zapoznać się nie tylko z walorami estetycznymi, ale także z rozwiązaniami technologicznymi. Wielu naszych klientów sygnalizowało, że zależy im na możliwości praktycznego sprawdzenia oferowanych przez nas rozwiązań. Nasza nowa inwestycja ma im w tym pomóc.

Poza walorami czysto reprezentacyjnymi nowa, wyjątkowa przestrzeń przy znanym i nowoczesnym stadionie przy Bułgarskiej ma także wiele innych ważnych zalet, o których wspominał Piotr Skubel, wiceprezes zarządu grupy Amica oraz prezes zarządu Amica Handel i Marketing – Do showroomu będziemy zapraszać naszych partnerów handlowych, dostawców i gości korporacyjnych, ale będzie to także miejsce, w którym prowadzone będą szkolenia z wdrażanych produktów i funkcjonalności. Myślimy też o tym, żeby był to punkt na mapie Poznania, który odwiedzać będą osoby niezwiązane biznesowo z naszą firmą, a zainteresowane jej tradycjami i osiągnięciami.

Nowoczesny showroom w Poznaniu 1

Oficjalną część spotkania zainaugurował Jacek Rutkowski, prezes grupy Amica, który zwrócił uwagę na istotną rolę nowego showroomu w promocji marki Amica wśród klientów i partnerów handlowych.

Nowoczesny showroom w Poznaniu 2

Piotr Skubel, prezes spółki Amica Handel i Marketing, omówił plany związane z rozwojem sprzedaży produktów Amiki i założenia dotyczące nowej strategii funkcjonowania marki. Jednym z jej elementów jest rozszerzenie działań serwisu posprzedażowego.

Nowoczesny showroom w Poznaniu 3

Tomasz Pietrzyk, PR manager w firmie Amica, w oparciu o imponującą ekspozycję archiwalnego sprzętu AGD przedstawił krótko bogatą historię polskiego producenta, który na rynku obecny jest od 1945 r.

Nowoczesny showroom w Poznaniu 4

Katarzyna Cięciera, produkt manager firmy Amica, opowiadała m.in. o rozwiązaniach stosowanych w drobnym sprzęcie AGD, a także o nowych piekarnikach, zmywarkach i lodówkach.

Nowoczesny showroom w Poznaniu 5

Maciej Ścieżyński, product manager firmy Amica, omówił najważniejsze funkcje urządzeń do zabudowy, m.in. piekarników i płyt indukcyjnych z serii IN oraz Integra.

Nowoczesny showroom w Poznaniu 6

Mistrz kuchni Andrzej Polan przygotował dla zaproszonych gości wyśmienite dania, oczywiście z wykorzystaniem innowacyjnego sprzętu AGD firmy Amica, który został zainstalowany w nowym showroomie.

Nowoczesny showroom w Poznaniu 7

Przy Bułgarskiej 17 można zobaczyć najnowszy sprzęt firmy Amica, zarówno z segmentu dużego, jak i małego AGD. Wiele spośród prezentowanych tutaj urządzeń wyeksponowano w eleganckiej zabudowie.

Nowoczesny showroom w Poznaniu 8

Wideorelacja

2018-06-12

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket