Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

BSH

Inwestuje w centrum logistyczne we Wrocławiu

Inwestuje w centrum logistyczne

Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego rozpoczęła budowę nowego centrum logistycznego we Wrocławiu. To kolejna ważna inwestycja grupy BSH przy ul. Żmigrodzkiej 143. Obiekt o powierzchni 30 tys. m2 będzie obsługiwał dwie fabryki.

W uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego wzięli udział przedstawiciele władz miasta, Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zarządu globalnej grupy BSH Home Appliances, zarządu spółki BSH w Polsce oraz pracownicy firmy.

Już w 2019 r. centrum będzie obsługiwało dwie fabryki lodówek i piekarników, których otwarcie miało miejsce we wrześniu 2017 r. Urządzenia wyprodukowane we wrocławskich zakładach będą dystrybuowane poprzez centrum logistyczne do klientów z niemal całej Europy. Inwestycja realizowana jest zgodnie z najwyższymi standardami grupy BSH, zarówno pod względem bezpieczeństwa, ochrony środowiska, jak i stworzenia odpowiedniego komfortu pracy. Już na poziomie projektowania budynku zwrócono szczególną uwagę na minimalizację strat energii, redukcję emisji hałasu czy też maksymalne wykorzystanie oświetlenia naturalnego. Ponadto spółka stara się wykorzystywać ekologiczne formy transportu, dlatego też nowe centrum będzie wyposażone w bocznicę kolejową, którą będą transportowane lodówki i piekarniki eksportowane za granicę.

– Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę centrum logistycznego jest doskonałym dowodem na to, że BSH umacnia pozycję wiodącego producenta urządzeń AGD w Polsce i Europie, lidera rynku polskiego i jednego z największych pracodawców w Polsce. Naszą silną pozycję w Polsce budujemy już od 25 lat. Jestem dumny z dynamiki naszego wzrostu i mogę zapewnić, że nie zamierzamy zwalniać tempa – powiedział Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH w Polsce.

Rozpoczęcie budowy nowego centrum logistycznego stanowi część inwestycji grupy BSH we Wrocławiu, której łączna wartość wynosi 500 mln zł. Aktualnie firma BSH prowadzi rekrutacje na różne stanowiska związane z produkcją i obsługą maszyn. Informacje na temat wolnych stanowisk pracy można znaleźć w prasie lokalnej i na stronach internetowych portalu pracuj.pl.

2018-06-09

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket