Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

THOMAS

Odkurzacz Cycloon Hybrid Pet & Friends

Odkurzacz Cycloon Hybrid

Trzeba przyznać, że najnowsza, innowacyjna konstrukcja odkurzacza cyklonowego z filtrem wodnym i możliwością zbierania płynów z pewnością przypadnie do gustu tym wszystkim, którzy cenią sobie wygodę użytkowania oraz wyjątkową higienę i czystość w domu. Jednym z modeli wchodzących w skład nowej serii jest Cycloon Hybrid Pet & Friends. Dzięki specjalnemu zestawowi końcówek, znakomicie sprawdzi się on w rodzinach, które mają zwierzęta.

Nasz test zrobiliśmy nie w studio filmowym czy zaaranżowanym atelier, ale w prawdziwym domu z żywymi zwierzętami. Zanim przejdziemy do aspektów czysto technicznych już na wstępie nasza konkluzja: jeśli masz w domu pupila, jesteś przy tym miłośnikiem ładu i porządku, albo masz w rodzinie alergika lub problemy skórno-oddechowe to najnowszy sprzęt cyklonowy z filtrem wodnym marki Thomas jest przeznaczony właśnie dla ciebie. Przemawia za tym jakość, skuteczność i praktyczność zastosowanych rozwiązań.

Urządzenie przetestowaliśmy w domu, gdzie mieszkają dwa, niesforne czteronogi. Moc, technika aż 12 cyklonów, znakomita sprawność, intuicyjność obsługi i wszechstronne akcesoria – włącznie z nowej generacji turboszczotką do usuwania nawet najdłuższej sierści – wszystko to sprawdziło się wyjątkowo dobrze. Warto dodać, że w zestawie znajdują się też szczotka szczelinowa o długości aż 36 cm z dodatkową nasadką z włosiem (np. do odkurzania książek, telewizora czy mebli), szczotka do parkietów oraz szczotka do usuwania sierści z tapicerki. Mówiąc o Cycloon Hybrid Pet & Friends trzeba podkreślić, że ma on możliwość zbierania zanieczyszczeń płynnych, co jest nieocenioną, dodatkową zaletą tego modelu.

Odkurzacz Cycloon Hybrid 2
Odkurzacz Cycloon Hybrid 3
Odkurzacz Cycloon Hybrid 4
Odkurzacz Cycloon Hybrid 5

Wspomniana, cyklonowa konstrukcja odkurzacza niesie ze sobą także kolejne udogodnienia dla klienta – higieniczne i szybkie opróżnienie pojemnika, bez kontaktu z pyłem i zabrudzeniami. Wystarczy przekręcić mechanizm i wsypać zawartość pojemnika easyBox wprost do kosza. Jednak testując odkurzacz, zwróciliśmy uwagę na drobne smaczki – sam pojemnik ma aż trzy komory na kurz, zwiększając jakość odkurzania i oddzielania się drobnych zabrudzeń od tych większych. Na samym końcu wystarczy też przepłukać opróżniony już pojemnik by cieszyć się czystością sprzętu i higienicznością odkurzania kolejnym razem.

Z pewnością w parze z jakością odkurzania, idzie także oczyszczanie i nawilżanie powietrza. Tutaj Thomas jak zwykle pokazuje swą specjalizację w tym segmencie, bowiem zastosował swoje sztandarowe rozwiązanie, jakim jest flirt wodny.

Odkurzacz Cycloon Hybrid 7
Odkurzacz Cycloon Hybrid 8
Odkurzacz Cycloon Hybrid 9

Filtr wodny Aqua-Fresh AirBox pozwala na dużo dokładniejsze odkurzanie, które dla przeciętnego Kowalskiego oznacza filtrację kurzu i wszelkich roztoczy na poziomie aż 99,99 proc. (wszelkie zanieczyszczenia na wlocie do pojemnika filtra wodnego są zwilżane, dzięki czemu łatwiej wiążą się z wodą w pojemniku i nie wydostają się na zewnątrz). Po odkurzaniu relatywnie poczuliśmy to, pozostawiając pomieszczenie wolne od tzw. efektu suchości po odkurzaniu. Na dobrą filtrację powietrza wpływ ma także zastosowanie filtra HEPA 13, filtra z węglem aktywnym, filtra przeciwpyłowego oraz mikro-filtra powietrza wylotowego. Równie intuicyjne jest opróżnianie i czyszczenia wspomnianego pojemnika – wystarczy wlać zanieczyszczenia do kanalizacji i opłukać pojemnik pod bieżącą wodą.

Reasumując, skuteczny, niezwykle prozdrowotny i zarazem wszechstronny model. Oczywiście ma on swoją wagę, gabaryty i wymaga dobrego zapoznania się z funkcjami i obsługą. Ale tutaj właśnie o to chodzi. Ma być efektywny i ma spełnić swą rolę, a nie jedynie wyglądać. Nomen omen wzornictwo też jest na piątkę, tak jak i materiały z jakiego został wykonany.

Odkurzacz Cycloon Hybrid 11
Odkurzacz Cycloon Hybrid 12
2018-06-08

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket