Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SAMSUNG

Warsztaty Samsunga - telewizory QLED i ULTRA HD

Warsztaty Samsunga

W salonie BoConcept z nowoczesnymi designerskimi meblami zostały zorganizowane warsztaty poświęcone telewizorom Samsung Ultra HD i QLED. Prezentację telewizorów rozpoczęto od telewizorów Ultra HD i Ultra HD Premium z ekranem zakrzywionym lub płaskim.

W tym roku telewizory Ultra HD będą oznaczone literą N. Modele Premium to seria NU8000, a Ultra HD NU7100 i NU7300 są gorzej wyposażone. Wyróżniają je prawie bezbramkowe metalowe wykończenie, smukłość sylwetki i nowy system prowadzenia przewodów dzięki czemu są one uporządkowane i wyglądają estetycznie.

Wszystkie modele Ultra HD będą miały funkcję HDR, służącą do zwiększania dynamiki obrazu w szczegółach, lecz o różnej skuteczności, i zróżnicowaną jakość kolorów w zależności od serii. Odbył się pokaz telewizora zalecanego do odtwarzania gier. Telewizory z serii 8000 mają bardzo mały czas input Lag – ok. 15 ms, co jest bardzo dobrym wynikiem. Nowością jest strumieniowanie gier bezpośrednio z komputera do telewizora za pomocą aplikacji Steam link, czyli poprzez sieć domową (Wi-Fi lub Lan) i obsługiwanie ich myszką lub padem dołączonym do telewizora.

Dla firmy Samsung najważniejszy jest rozwój telewizorów z serii QLED, które mają najwięcej nowoczesnych rozwiązań technicznych. W tym roku sprzedawane będą telewizory z serii: Q9F, Q8C, Q7F i Q6F. We wszystkich wyświetlaczach zastosowano warstwę z kropkami kwantowymi, zwiększającymi zakres kolorów. Różnią się one rodzajem podświetlenia – najlepsze (Q9F) mają podświetlenie tylne Direct Full Array Elite, pozostałe Ultra Slim Array.

W telewizorach QLED firma Samsung rozwija pomysł niewidocznych przewodów i przystawki One Connect box. W najnowszej wersji One Invisible Connection telewizor z przystawką jest połączony tylko jednym przewodem hybrydowym, który zawiera kabel światłowodowy do przesyłania sygnałów audio i wideo z urządzeń zewnętrznych oraz kabel elektryczny do przesyłania zasilania telewizora.

Użytkownikom QLED-ów spodoba się funkcja Ambient, która wyświetli na ekranie obraz w kolorach i wzorach ściany np. cegiełek, zamiast czarnej plamy po wyłączeniu telewizora.

Zaprezentowano także soundbary, które w zależności od ceny mogą być wyposażone w 6 głośników niskotonowych lub dodatkowo w zewnętrzny subwoofer, aby jeszcze bardziej wzmocnić niskie tony. Niektóre modele można wieszać także na ścianie.

W przypadku telewizorów Smart TV problemem jest początkowa konfiguracja, Dużym ułatwieniem jest wykorzystanie smartfona i aplikacji, która umożliwia bezpośrednie przenoszenie konta i danych sieci Wi-Fi bezpośrednio do telewizora, co skraca czas konfiguracji.

Nowe QLED-y mają w domu pełnić funkcję centrum zarządzania domowymi urządzeniami. Dzięki aplikacji SmartThings z poziomu telewizora będziemy obsługiwać, pralkę, lodówkę, piekarnik, odkurzacz, klimatyzację. Funkcja powiadomień może informować o tym, że właśnie skończyło się pranie, czy wyświetlić przypomnienia dotyczące wydarzeń wpisanych do kalendarza.

Warsztaty Samsunga 2

Warsztaty prowadzili od lewej: Tomasz Drężek trener produktu i Henryk Chorążewski konsultant PR w Samsung Electronics Polska.

Warsztaty Samsunga 3

Prezentację rozpoczęto od telewizorów Ultra HD i Ultra HD Premium z ekranem zakrzywionym lub płaskim.

Warsztaty Samsunga 4

W telewizorach QLED firma Samsung rozwija pomysł niewidocznych przewodów i przystawki one Connect box.

Warsztaty Samsunga 5

Dla firmy Samsung najważniejszy jest rozwój telewizorów z serii QLED z wyświetlaczami z kropkami kwantowymi.

Warsztaty Samsunga 6

Firma przygotowała także ofertę dla graczy. Odbył się pokaz telewizora zalecanego do odtwarzania gier.

2018-06-07

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket