Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

ION Audio

Gramofon Pro 500BT

Gramofon Pro 500BT

Firma ION Audio wprowadziła do oferty gramofon Pro 500BT z napędem paskowym. Urządzenie charakteryzuje się klasycznym wzornictwem, ale wyposażone zostało również w najnowsze rozwiązania techniczne, w tym m.in. w moduł Bluetooth.

Model Pro 500BT to klasyczne, a jednocześnie bezkompromisowe urządzenie, które jest w stanie wydobyć każdy detal i niuans podczas odtwarzania płyt gramofonowych. Urządzenie wyróżnia się cichą pracą napędu paskowego z mechanicznie odizolowanym silnikiem prądu stałego, co eliminuje zniekształcenia i wibracje mogące wpływać negatywnie na jakość wytwarzanego dźwięku. Układ napędowy charakteryzuje się małym opóźnieniem i niskim poziomem drgań. Urządzenie obsługuje dwie najpopularniejsze prędkości obrotu talerza – 33 i 45 obr./min.

Ciężki, odlewany aluminiowy talerz zapewnia wysoki poziom parametru SNR (stosunku sygnału użytecznego do sygnału szumowego). Gramofon został wyposażony w proste ramię o niewielkiej masie oraz gumową matę antypoślizgową, która gwarantuje stabilne prowadzenie płyty. Ma wstępnie zamontowaną magnetyczną wkładkę gramofonową (typu MM, od ang. Moving Magnet). Zintegrowana poziomica wraz z regulowanymi nóżkami umożliwia optymalne ustawienie gramofonu dla zapewnienia jak najlepszej pracy urządzenia.

Model Pro 500BT został wyposażony w wyjście słuchawkowe i pozłacane wyjścia RCA. Ma wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy, co umożliwia bezpośrednie podłączenie gramofonu do wejścia liniowego we wzmacniaczu czy amplitunerze. W razie potrzeby przedwzmacniacz można wyłączyć (z wykorzystaniem przełącznika znajdującego się na tylnym panelu) i skorzystać z klasycznego wejścia gramofonowego dostępnego w urządzeniu wzmacniającym sygnał lub zastosować dodatkowy zewnętrzny wzmacniacz gramofonowy.

Nietypowym dla klasycznych gramofonów rozwiązaniem, które zostało zastosowane w modelu Pro 500BT, jest obecność modułu Bluetooth, co pozwala na strumieniowe odtwarzanie muzyki z wykorzystaniem głośników Bluetooth sparowanych z urządzeniem. Gramofon umożliwia również zgrywanie zawartości płyt winylowych do postaci cyfrowej (z wykorzystaniem złącza USB i podłączonego do niego komputera). Urządzenie dostępne jest w orzechowym kolorze. W komplecie znajdują się m.in. przewody USB i audio.

Gramofon Pro 500BT 2
2018-05-25

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket