Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

UPC Polska

inwestuje w gigabitowy internet

inwestuje w

Dostęp do gigabitowej sieci przyszłości wsparty innowacyjnymi rozwiązaniami cyfrowymi modemem Connect Box, systemem Smart WiFi wraz z boosterami oraz aplikacją Connect App – zapewni klientom jeszcze lepszą jakość internetu w domu i nowe możliwości korzystania z cyfrowej rozrywki i komunikacji od UPC. Te rozwiązania są częścią GIGAYear, planu UPC Polska utrzymania pozycji llidera jakości oferowanego internetu i rozwiązań cyfrowych na polskim rynku. W połowie maja odbyło się w siedzibie UPC Polska konferencja na ten temat.

 

UPC Polska, lider rynku kablowego w Polsce, od lat inwestuj w rozwój podobnie dziś obejmuje zasięgiem superszybkiego internetu i telewizji cyfrowej ponad 3,3 mln mieszkań. Od wprowadzenia, jako jeden z pierwszych operatorów na polskim rynku internetu światłowodowego, dzięki stałym inwestycjom dalszemu rozwojowi stosowania techniki DOCSIS, firma wyznacza rynkowe trendy zwiększając oferowane prędkości internetu, zapewniając teraz lepszą jakość WiFi w domu.

inwestuje w

Tylko w ciągu ostatniej dekady prędkość internetu oferowana przez UPC Polska wzrosła ponad 17-krotnie do 500 Mbit/s, wprowadzanej na rynek w ubiegłym roku wraz z rebrandingiem oraz nową ofertą Happy Home. Sukcesywnie zwiększona była też średnia prędkość internetu, z której korzysta dziś ponad 1 mln klientów UPC. W ciągu ostatnich pięciu lat wzrosła ona trzykrotnie do 130 Mbit/s na koniec pierwszego kwartału 2018.

 

inwestuje w

Robert Redeleanu CEO UPC Polska, przedstawił na konferencji plan wdrożenia gigabitowego Internetu w Polsce jeszcze w tym roku.

Dzięki nowej ofercie produktów i usług UPC Polska ma wszystko czego potrzeba aby być numerem jeden w branży internetu i rozrywki na polskim rynku. Firma w Polsce będzie drugim po Niemczech operatorem z grupy Liberty Global oferującym w tym roku gigabitowe prędkości innowacyjne rozwiązania podnoszące jakość domowego WiFi i przynoszący dostęp do cyfrowej rozrywki na wyższy poziom powiedział Robert Redeleanu.

inwestuje w

W czasie konferencji przeprowadzono test prędkości internetu. Uzyskano nawet prawie 2 Gbit/s.

Szybki wzrost przesyłania danych do 2022 roku

Te zmiany to efekt prowadzonych od wielu lat inwestycji w rozwój infrastruktury światłowodowej odpowiadającej na takie wyzwania w przyszłości jak dynamicznie rosnąca konsumpcja danych internetowych wideo i cyfrowej rozrywki internetu rzeczy (IoT). Według prognoz firmy Analysys Mason liczba przesyłanych miesięcznie danych przez klientów wszystkich sieci internetowych tylko w regionie CEE wzrośnie dwukrotnie z obecnych w 101 G to 210 GB miesięcznie w roku 2022. Natomiast liczba urządzeń podłączonych do internetu i jak prognozuje Cisco, wzrośnie do 27 miliardów w roku 2021 do 27 miliardów roku 2021 z 17 mld w 2016 r.

Sieć DOCSIS 3.1 prędkość nawet do 10 Gbit/s

Zdaniem analityków ADL stosowana przez Liberty Global i UPC technologia DOCSIS 3.1 obok FTTH i 5G jest jednym z filarów budowy nowoczesnych sieci światłowodowych, które pozwolą sprostać wyzwaniom przyszłości w zakresie transmisji danych implementowana właśnie w Polsce to jest 31 oferuje dziś techniczne możliwości przesyłu danych aż do 10 Gbit/s.

Dzięki temu i UPC Polska będzie mogła zaoferować w tym roku klientom prędkość 1 Gbit/s.

inwestuje w

Urządzenia do internetu gigabitowego: Connect Box w różnych wersjach i Boostery.

Co to jest Smart WiFi?

Jakość połączenia internetowego odgrywa coraz ważniejszą rolę w gospodarstwach domowych zwiększa się liczba urządzeń podłączonych do internetu za pośrednictwem WiFi. Aby zapewnić wysoką jakość połączenia wszystkich urządzeniach w domu za pośrednictwem sieci WiFi UPC Polska wprowadza program Smart WiFi czyli inteligentne zarządzanie domowym WiFi. Składają się na niego następujące funkcje:

  • inteligentny podział pasma to dzielenie pasma między urządzeniami urządzeniami znajdujące się na skraju zasięgu WiFi tak aby nie wpływało negatywnie na prędkość uzyskiwane przez pozostałe urządzenia,
  •  sterowanie pasmem automatycznie przełącza urządzenie z sieci 2,4 GHz na 5 GHz, o ile urządzenie wspiera taką częstotliwość aby zapewnić najlepszą jakość połączenia,
  •  optymalizacja kanału to automatyczna zmiana kanału WiFi w celu uzyskania najbardziej optymalnego i stabilnego połączenia,
  •  domowy roaming automatyczne przełączenie urządzenia do innego punktu dostępowego Access Pointa, jeśli zapewnia lepsze połączenia.

2018-05-21

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket