Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

BSH

Rozszerza współpracę z Politechniką Łódzką

Rozszerza współpracę z Politechniką Łódzką

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego oraz Politechnika Łódzka podpisały umowę o współpracy, na mocy której zostaną stworzone m.in. program studiów dualnych, a także nowe projekty w obszarze innowacji czy prac badawczo-rozwojowych.

Nowe technologie są fundamentem współczesnej gospodarki, a dążenie do udoskonalenia się w tym obszarze oraz nabyta wiedza wpływają na rozwój innowacji, która z kolei przekłada się nie tylko na rozwój firm, ale i całego kraju. Impulsem do rozwoju wielu innowacji jest współpraca, jaką nawiązują uczelnie i podmioty biznesowe, a jej przykładem mogą być dotychczasowe działania realizowane przez BSH w Polsce z Politechniką Łódzką.

Umowa zawarta 28 marca swym zakresem obejmuje współpracę w wielu obszarach, wśród których ważną rolę odgrywa program badawczo-rozwojowy, czyli R&D. Porozumienie ma też na celu m.in. ukierunkowanie kształcenia studentów na bardziej praktyczne aspekty rynku pracy, m.in. w zakresie umiejętności i kompetencji poszukiwanych przez pracodawców. Przewidziane jest też rozszerzenie programu staży dla studentów, doktorantów i kadry akademickiej Politechniki, a także organizację zajęć praktycznych przez pracowników BSH.

– Współpraca naszej firmy z Politechniką Łódzką nie jest przypadkowa. To właśnie w Łodzi zlokalizowane są nasze trzy fabryki oraz centrum badawczo- rozwojowe. Umowa zawarta pomiędzy firmą BSH a Politechniką Łódzką to znakomity przykład partnerstwa pomiędzy biznesem a uczelnią wyższą. Zacieśnienie współpracy oznacza uwolnienie potencjału, który drzemie w niezwykle zdolnych studentach Politechniki Łódzkiej, oraz możliwość dalszego rozwoju naszej firmy w kolejnych obszarach – mówił Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH w Polsce.

W ramach współpracy partnerzy będą skupiać uwagę w szczególności na rozwoju kształcenia i prac badawczo- rozwojowych w obszarach: mechatronika, mechanika i budowa maszyn, automatyka i robotyka, a także informatyka, elektronika, telekomunikacja, inżynieria produkcji czy też inżynieria materiałowa i kompozyty.

2018-05-09

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket