Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SAMSUNG

Pierwsze na świecie kino z ekranem Cinema LED 3D

Pierwsze na świecie kino z ekranem Cinema LED 3D

Zmodernizowane kino sieci Arena Cinemas w Zurychu to pierwsze w Europie miejsce, w którym zainstalowany został ekran Cinema LED 3D firmy Samsung.

Nowy ekran Samsung Cinema LED 3D utrzymuje stałą jasność zapewniającą doskonałą widoczność napisów, obrazów i wszelkich szczegółów – także podczas oglądania w okularach 3D. W odróżnieniu od standardowych rozwiązań dostosowanych do treści trójwymiarowych ekran Samsung Cinema LED gwarantuje niezmienną jakość odbioru niezależnie od tego, z którego miejsca na widowni oglądany jest film.

Samsung Cinema LED to pierwszy ekran kinowy HDR z certyfi katem Digital Cinema Initiatives. Ekran liczy niemal 9 mln pikseli na powierzchni o wymiarach 10,3 × 5,4 m, co przekłada się na niespotykaną do tej pory jakość obrazu. Prezentowane obrazy nabierają niesamowitej ostrości dzięki rozdzielczości 4K (4096 × 2160) i szczytowym poziomom jasności, niemal 10-krotnie wyższym (146 fL) niż powszechny kinowy standard (14 fL). Dodatkowo ekran wzmacnia wyświetlane treści za pomocą funkcji HDR.

Ekran Samsung Cinema LED, który zaprezentowany został w lipcu 2017 r., funkcjonuje do tej pory w kinach w Seulu i Busan (Korea) oraz w Szanghaju (Chiny). Partnerstwo z Arena Cinemas umożliwiło pierwszą implementację ekranu w Europie, a zarazem pierwsze na świecie zastosowanie ekranu kinowego LED 3D.

2018-04-23

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket