Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

WILSON

Kolumny głośnikowe Exclusive Line

Kolumny głośnikowe Exclusive Line

Firma Horn Distribution powiększa ofertę kolumn głośnikowych marki Wilson o nową serię Exclusive Line. Znalazły się w niej dwa modele – EL-8 i EL-4.

Kolumny Exclusive Line EL-8 to eleganckie i smukłe konstrukcje podłogowe. Charakteryzują się pasmem przenoszenia od 40 Hz do 20 kHz. Zostały wykończone czarnym lakierem fortepianowym, co sprawia, że będą ozdobą eleganckiego salonu czy pokoju odsłuchowego. Kolumny EL-8 sprawdzą się zarówno w większych pomieszczeniach, jak i w miejscach, gdzie zachodzi konieczność ustawienia ich bliżej ścian. Producent dołożył wszelkich starań, aby powłoka lakiernicza została wykonana z zachowaniem najwyższych standardów.

Sztywna obudowa typu bass-reflex w modelu EL-8 charakteryzuje się małym rezonansem. Zastosowano w niej 1-calowy przetwornik wysokotonowy i dwa 6-calowe przetworniki nisko- -średniotonowe z piankowym korektorem fazy. Rozwiązanie to skutecznie zmniejszyło masę membrany i znacząco poszerzyło charakterystykę częstotliwościową. Większy przepływ powietrza przez konstrukcję napędu cewki poprawia chłodzenie, a tym samym zwiększa wydajność przetwornika. Stabilna podstawa i solidne terminale głośnikowe zapewniają stabilne połączenie kolumn z systemami audio.

Model Exclusive Line EL-4 to kompaktowy odpowiednik kolumny podłogowej, równie elegancki i nowoczesny jak EL-8. Również wykorzystuje on obudowę typu bass-reflex z otworem umieszczonym z tyłu (nad terminalami głośnikowymi). W konstrukcji tych 2-drożnych zestawów głośnikowych zastosowano 1-calową wysokotonową tekstylną kopułkę, która współpracuje z 5-calowym przetwornikiem nisko-średniotonowym. Rozwiązania techniczne wykorzystane w nowych zestawach głośnikowych marki Wilson sprawiły, że reprodukowana przez nie muzyka brzmi wyjątkowo realistycznie. Obszerna i adekwatnie głęboka scena dźwiękowa wydaje się nie być ograniczona ścianami pokoju odsłuchowego. Precyzyjnie osadzone pozorne źródła dźwięku, precyzyjna stereofonia i brak zniekształceń zapewnią komfort podczas każdego odsłuchu.

Ceny detaliczne kolumn Exclusive Line EL-8 i EL-4 wynoszą odpowiednio 4998 i 1998 zł za parę.

Kolumny głośnikowe Exclusive Line 2
2018-04-26

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket