Strona domowa / / Artykuły / Telewizory Ultra HD serii QLED TV

SAMSUNG

Telewizory Ultra HD serii QLED TV

Telewizory Ultra HD serii QLED TV

Telewizory QLED TV w odsłonie na 2018 rok zyskały nowe funkcje oraz rozwiązania, dzięki którym widzowie mogą spodziewać się jeszcze lepszych wrażeń wizualnych i łatwiejszej obsługi.

Dzięki połączeniu przełomowych elementów konstrukcyjnych, dobrej jakości obrazu i intuicyjnych funkcji Smart TV teraz już nic nie odciągnie uwagi widzów od ekranu. Z nowych funkcji na uwagę zasługuje tryb Ambient, który sprawi, że największy ekran w domu będzie pełnić funkcję osobistego centrum informacji, także wtedy, gdy widzowie nie oglądają filmu lub telewizji – odtworzy muzykę, wyświetli prognozę pogody, informacje o natężeniu ruchu ulicznego czy najnowsze doniesienia z kraju i ze świata. Jeśli telewizor zamontowany jest na ścianie, tryb Ambient pomoże „wtopić” ekran w przestrzeń – wyświetli wzór, który znajduje się na powierzchni za telewizorem. W ten sposób uzyskamy efekt niemal przezroczystego ekranu, który idealnie harmonizuje z wnętrzem.

Nowy One Invisible Connection (dla modeli Q7 i wyższych z wyłączeniem Q8F) to jeden cienki przewód, który jednocześnie dostarcza do telewizora prąd i dane AV. Dzięki niemu widzowie zyskają więcej swobody w zakresie instalacji telewizora, który teraz nie musi być umieszczony bezpośrednio przy źródle zasilania czy danych. Dostępne będą różne wersje kabla, o długości nawet do 15 m. Zastosowane w serii QLED TV „inteligentne” rozwiązania zapewniają nowy sposób zmiany ustawień telewizora czy wyszukiwania treści. Dzięki wykorzystaniu nowej aplikacji Smart- Things (na urządzenia z systemem iOS i Android) znacząco można będzie ograniczyć czas konfiguracji nowego telewizora. Nowy Universal Guide, czyli asystent programów, zintegruje treści od dostawcy telewizji kablowej, z VoD i usług transmisji strumieniowej w ramach jednego menu. Z kolei funkcja „inteligentnego” asystenta Bixby (usługa nie jest dostępna w Polsce) pozwoli za pomocą komend głosowych uruchomić ulubione programy i kontrolować kompatybilne urządzenia.

Telewizory QLED TV Q8F i Q9F wyposażone będą w nową technikę Direct Full Array (DFA), która odpowiada za idealny kontrast. Wykorzystuje ona panel z podświetleniem strefowym, który automatycznie dopasowuje się do treści, aby zapewnić głęboką czerń i czystą biel. W telewizorach z tej serii ulepszono m.in. kolor i kontrast. Urządzenia są zgodne ze standardem HDR10+. Tegoroczne modele QLED TV to: Q9F (65, 75, 88 cali), Q8F (55, 65, 75 cali), Q7C (55, 65 cali), Q7F (55, 65, 75 cali) oraz Q6F (49, 55, 65, 75, 82 cale).

Telewizory Ultra HD serii QLED TV 2
Telewizory Ultra HD serii QLED TV 3
Telewizory Ultra HD serii QLED TV 4
2018-04-24
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket