Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SAMSUNG

Inkubator stawia na innowacje i wspiera startupy

Inkubator stawia na innowacje i wspiera startupy

W Samsung Inkubatorze w Rzeszowie rozpoczęła się druga edycja cyklu inkubacyjnego. Spośród blisko trzydziestu zgłoszeń wybrano cztery projekty, które skorzystają z pomocy firmy Samsung w ramach specjalnego programu wsparcia startupów.

Samsung Inkubator to miejsce dla polskich przedsiębiorców, którzy tworzą rozwiązania z zakresu inteligencji rzeczy (IoT), przemysłu 4.0 i uczenia maszynowego. Ambicją firmy Samsung jest wyposażenie do 2020 r. wszystkich produktów w technikę inteligencji rzeczy.

Projekt Dandelion ma na celu stworzenie systemu czujników, które będą kontrolować aktualny stan przewożonych towarów. W ramach startupu Imbue Light jest opracowywany specjalny sterownik, który pozwala użytkownikowi na włączenie różnorodnych efektów świetlnych. Sterownik ma też wbudowany mikrofon. Dzięki niemu można zarządzać oświetleniem za pomocą dźwięku. InMotion Labs zajmuje się zautomatyzowanym sterowaniem kamerami i sensorami na potrzeby rynków B2B i B2C. InMotion wdrożyło już m.in. technikę termowizyjnego analizowania dostępności biurek w strefach hot-desk. Ostatni projekt – Airdurance ma na celu stworzenie niewielkich rozmiarów bezzałogowego statku powietrznego, który będzie się charakteryzował dalekim zasięgiem lotu.

2018-04-14

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket