Strona domowa / WENTYLACJA KLIMATYZACJA / Artykuły / Forum wentylacja –

Forum wentylacja – salon klimatyzacja 2018

Forum wentylacja –

W Warszawie odbyło się najważniejsze wydarzenie dla branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej. Przez dwa dni Warszawa była miejscem największego spotkania specjalistów branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej. Targom towarzyszyły dwudniowe seminaria, w Arenie Technologii można było zobaczyć przegląd klimatyzatorów split oraz central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła. Odwiedzający targi mogli wziąć udział w pokazach i konkursach w Strefie Instalatora, a także zagłosować na nowość targów w Konkursie Najciekawszy Produkt.

Forum wentylacja –

Urządzenia klimatyzacyjne marki Blaupunkt takie jak klimatyzatory naścienne, przenośne i oczyszczacze współpracują z asystentką Amazon Alexa i Google Assistant mogą być sterowane po Wi-Fi za pomocą aplikacji na smartfonie.

Forum wentylacja –

Na stoisku firmy Mitsubishi można było zobaczyć pompy ciepła, klimatyzatory ścienne obsługiwane poprzez chmurę Mel Cloud, suszarki do rąk. Nowością były urządzenia Factor Automation do systemów BMS, które pozwalają utrzymywania stabilnej temperatury i określonej wilgotności w archiwach. W hotelach integrowanie systemu rezerwacji z klimatyzacją w pokoju, aby oszczędzać energię. Demonstracyjne stanowisko pokazywało różne sposoby sterowania silnikiem indukcyjnym wentylatora: mechanicznie, falownikiem i silnikiem z magnesami i falownikiem. Ustalając taki sam wydatek powietrza okazało się że pobór mocy silnika i sterowania wynosi odpowiednio 140 W, 100 W, 55 W, co przekłada się na konkretne oszczędności energii. Ten przykład pokazuje, że odpowiednie sterowanie szczególnie w dużych systemach BMS przynosi duże korzyści.

Forum wentylacja –

Uwagę zwracał klimatyzator Wind-Free marki Samsung z bardzo wolnym nadmuchem, dzięki 21000 otworom w obudowie.

Forum wentylacja –

Nowe modele marki AUX mają czynnik chłodniczy R32.

Forum wentylacja –

Klimatyzatory Bosch Climate 8032 RAC i Bosch Climate 800 RAC wyróżniały się wzornictwem i filtracją powietrza za pomocą bio filtra, ultra jonizatora, filtrów HD i funkcji smooczyszczania. Na stoisku Bosch, zaprezentowano także sterowanie czterema silnikami za pomocą jednego inwerterowego modułu.

Forum wentylacja –

Firma Climateo sprzedaje urządzenia klimatyzacyjne niemieckich marek Eberg oczyszczacze, klimatyzatory i klimatory przenośne, wentylatory nawilżacze i wentylatory Honeywell.

Forum wentylacja –

Klimatyzatory marki Rotenso serii Zen wyróżniało wzornictwo obudowy i 5 letnia gwarancja, w ofercie są także oczyszczacz powietrza.

Forum wentylacja –

Na stoisku firmy Action Energy można było zobaczyć klimatyzatory LG Artcool i Deluxe.

Forum wentylacja –

Jednak nowością był oczyszczacz powietrza LG PuriCare z nawiewem powietrza 360°z czujnikami pyłu PM 1.0 i zapachów, sterowany aplikacją.

Forum wentylacja –

Na stoisku firmy Klima- Therm  można było zobaczyć klimatyzatory Fujitsu Split – model z serii Nordic i jednostkę KG na czynnik R32 z 10 letnią gwarancją.

Forum wentylacja –

Marax pokazał kable Fine Korea, które powodują, że urządzenie nie będzie zamarzać. Można je stosować np. do zabezpieczenia np. jednostek zewnętrznych klimatyzatorów przed zamarzaniem lub usnąć śnieg z dachów. Kable generując ciepło za pomocą termistora PTC. Kabel generuje więcej ciepła gdy temperatura spada, aby utrzymać stałą temperaturę. Kabel można ciąć na dowolną długość. Kable umożliwiają redukcję zużycia energii do 40 proc.

Forum wentylacja –

Większość modeli klimatyzatorów ściennych Cooper&Hunter ma sterowanie Wi-Fi.

Forum wentylacja –

Na stoisku firmy Iglotech można było zobaczyć klimatyzatory marki Haier i Heiko.

Forum wentylacja –

Klimatyzatory marki Gree mogą używać czynnika chłodniczego R32.

2018-03-20
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket