Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

MONITOR AUDIO

Kolumny głośnikowe z serii Monitor

Kolumny głośnikowe z serii Monitor

Firma Monitor Audio zdążyła już nas przyzwyczaić do tego, że jej modele oferują nie tylko bardzo dobrej jakości wykonanie, ale również świetne brzmienie. Potwierdzeniem tego jest nowa seria kolumn Monitor z charakterystycznymi pomarańczowymi membranami przetworników MMPII (Metal Matrix Polymer), które zastosowano w każdym z modeli należącym do nowej linii tego producenta.

W serii Monitor znalazło się 6 nowych kolumn głośnikowych: podłogowe Monitor 300 i Monitor 200, podstawkowe Monitor 100 i Monitor 50, kolumna centralna Monitor C150 i subwoofer Monitor MRW-10. Taka różnorodność modeli pozwala na stworzenie zarówno zestawu stereofonicznego, jak i zaawansowanego systemu kina domowego. Monitor 300 to konstrukcja 2,5-drożna. Wykorzystano w niej dwa przetworniki niskotonowe, jeden nisko-średniotonowy i jeden wysokotonowy. Jej pasmo przenoszenia mieści się w zakresie od 35 Hz do 30 kHz.

Monitor 200 to również kolumna 2,5-drożna, ale ma jeden przetwornik niskotonowy mniej. W dodatku średnica przetworników niskotonowego i nisko-średniotonowego, które są w niej wykorzystywane, jest mniejsza od tych zastosowanych w modelu Monitor 300.

Podstawkowe modele Monitor 100 i Monitor 50 to kompaktowe konstrukcje 2-drożne, w których zainstalowano po jednym przetworniku nisko-średniotonowym i jednym wysokotonowym.

Kolumna centralna Monitor C150 wykorzystuje dwa przetworniki nisko-średniotonowe i jeden tweeter, a jej pasmo przenoszenia rozciąga się od 60 Hz do 30 kHz.

Aktywny subwoofer MRW-10 ma obudowę bass-reflex z otworem umieszczonym na tylnej ściance. Pozwala na regulację częstotliwości odcięcia w zakresie od 50 do 120 Hz (24 dB/okt.). Zastosowano w nim przetwornik o średnicy 25 cm, wzmacniacz klasy D o mocy 100 W RMS i zasilacz impulsowy.

Kolumny z serii Monitor wykorzystują niektóre rozwiązania znane z innych serii Monitor Audio, np. tweetery to przetworniki C-CAM (Copper Clad Aluminum Magnesium), opracowane pierwotnie dla wielokrotnie nagradzanej serii Bronze.

Kolumny Monitor dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych – czarnej, białej i w okleinie imitującej drewno orzechowe.

Kolumny głośnikowe z serii Monitor 2
2018-03-19

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket