Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SHARP

Oczyszczacze powietrza serii KC-G

Oczyszczacze powietrza serii KC-G

Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem są domowe oczyszczacze powietrza, pozwalające usunąć z pomieszczenia zanieczyszczenia w postaci pyłów PM2.5 i PM10 oraz alergeny, takie jak kurz i pyłki, dzięki czemu powietrze staje się przyjazne także dla alergików.

Przykładem oczyszczacza serii KC-G z funkcją nawilżania jest Sharp KC-G50EUW z innowacyjnym generatorem Plasmacluster high density 7000, w którym nowością jest tryb pracy Plasmacluster Spot, odpowiadający za usuwanie zapachów, bakterii i wirusów z różnych przedmiotów, takich jak koszule, poduszki, buty narciarskie czy kask motocyklowy. Polega on na punktowej emisji największej możliwej „dawki” jonów, która jest o około 10 razy większa niż normalnie (nawet 70 000 jonów na cm3)! Pozbywamy się dzięki temu uciążliwych zapachów: dymu tytoniowego, potu, zwierząt, zapachów kuchennych itp. Kąt nachylenia nadmuchu możemy ręcznie ustawić w zakresie 20°, więc nadmuch można kierować dokładnie tam, gdzie się chce (np. na dywan, na którym uprzednio przebywały zwierzęta). W oczyszczaczu zastosowano aż 6 czujników, które stale monitorują warunki klimatyczne w pomieszczeniu. Na podstawie ciągłych odczytów z czujników tempo pracy oczyszczacza będzie automatycznie (Intelligent mode) dopasowywało się do warunków panujących w lokalu. Czujnik pyłu PM2.5 i kurzu (funkcja Pollen) po wykryciu tych zanieczyszczeń w powietrzu przejdzie na najszybsze tempo pracy, aby skutecznie i szybko się ich pozbyć. Czujnik temperatury mierzy temperaturę i dba o idealny poziom wilgotności w powietrzu (do 18 °C – 65 proc., 18–24 °C – 60 proc., od 24 °C – 55 proc.). Jeśli poziom wilgotności osiągnie stan powyżej 70 proc., to dzięki czujnikowi wilgotności urządzenie zwiększy poziom jonów w powietrzu i zapobiegnie rozwojowi pleśni. Nowinką jest zastosowanie czujnika światła oraz czujnika ruchu. Pierwszy po wykryciu wyłączenia światła w pomieszczeniu przełączy urządzenie w tryb sleep, przygotowując w ten sposób idealne warunki do snu. Drugi natomiast, jeśli wykryje ruch człowieka w pomieszczeniu, a następnie czujniki kurzu i zapachu wykryją kurz lub niepożądany zapach, przełącza tryb pracy na najwyższy, aby je wyeliminować. Podstawowe parametry KC-G50EUW są następujące: moc (dla 1, 2, 3 trybu prędkości): 6,5, 14, 33 W, przepływ powietrza: do 306 m3/h, wydajność nawilżania: do 450 ml/h, średnia głośność w trybie oczyszczania (dla prędkość 1, 2, 3): 19, 47, 52 dB(A). Zalecana powierzchnia oczyszczania: 38 m2.

Pozostałe modele różnią się przed wszystkim liczbą czujników, przepływem powietrza, wydajnością nawilżania oraz poziomem hałasu: KC-G60EUW (6 czujników, 408 m3/h, 630 ml/h, 24 dB(A)), KC-G40EUH (4 czujniki, 240 m3/h, 400 ml/h, 19 dB(A)) i KC-G40EUW (5 czujników 240 m3/h, 400 ml/h, 19 dB(A)).

Oczyszczacze powietrza serii KC-G 2
Oczyszczacze powietrza serii KC-G 3
2018-03-12

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket