Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

LA TORRE

Nowa marka armatury na rynku polskim

Nowa marka

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż 15 lutego 2018 roku podczas 3. edycji targów 4 Design Days zadebiutowała  nowa marka armatury - LA TORRE. Już wkrótce produkty będą dostępne w sprzedaży w sieci salonów łazienek BLU na terenie Polski.

LA TORRE to włoska rodzinna firma z kilkudziesięcioletnią tradycją, zajmująca się produkcją ekskluzywnej armatury do łazienek i kuchni. Od 1994 roku jej wyroby dostępne są nie tylko we Włoszech, ale i za granicą, a obecnie dotarły również na polski rynek. Produkty LA TORRE wyróżniają: elegancka linia wzornicza i innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz najwyższe standardy sanitarne i ekologiczne, zgodne z normami poszczególnych krajów. Do priorytetów właścicieli marki należą przede wszystkim: wykorzystywanie do produkcji materiałów bezpiecznych dla użytkownika i poszanowanie dla środowiska naturalnego, przejawiające się m.in. troską o oszczędne korzystanie z wody. Wszystkie zastosowane składniki posiadają atesty zezwalające na kontakt z żywnością. W 2015 roku firma uzyskała znak jakości OQC (sprawdzone pochodzenie i jakość), uczestniczy też w programie certyfikacji WATER LABEL, dołączając do każdego produktu etykietę z informacją o zużyciu wody.

LA TORRE –

LA TORRE współpracuje ze znakomitym projektantem Marco Poletti.

Marco Poletti to światowej klasy projektant, który tak definiuje swoje credo artystyczne: „Moja praca, moja podróż, to ciągła ewolucja (…) design i architektura to jedno, a punktem orientacji jest „tchnięcie życia” w kreatywną ideę, jej przestrzeń, powierzchnię, objętość ….”

Ukończył Architekturę na Politechnice w Mediolanie. Rozpoczął działalność zawodową w 1995 roku, a dwa lata później  otworzył Poletti Studio.

Współpracował z największymi markami w przemyśle mody (Cerruti, Christian Dior, Ermenegildo Zegna, Ferre, Mandarina Duck, Missoni, Valentino i Zara), branży towarów konsumpcyjnych (Barilla, Bialetti, Olivetti, Sony i Wind) i mebli (Albatros, Besana moquette, Bongio, Ceramica Cielo, Cerasa, Cisal, Pharaoh, Huber, DAS Radiators furniture, Eurolegno, Pharaoh, Huber, MD Studio, Project Liss & Tre-P & Tre-Più i Jacuzzi).

Wśród realizacji Marco Poletti  znajduje się ponad 700 projektów produktów, 50 projektów wnętrz – głównie stworzonych dla zagranicznych inwestorów, zwłaszcza w Rosji, na Ukrainie i w Wielkiej Brytanii, a także 150 dzieł i ponad 2 500 publikacji.

Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów, na przykład Belarus Award w 2014 i IIDEX Canada w 2015 za kolekcję LAGHI, La Torre Rubinetteria. Otrzymał też ważną nagrodę – ADI DESIGN INDEX Compasso d'Oro w 2002 za MOON Bongio. Od 2010 jest również członkiem Komitetu Tematów Narodowych w ADI. 

LA TORRE 2

Źródło: materiały prasowe

 

Zachęcamy do przejrzenia fotorelacji z pierwszej premiery marki La Torre w Polsce, która miała miejsce na targach 4 Design Days w Katowicach. Podczas konferencji obecny był manager director marki La Torre, Massimo Latorraca. Opowiedział on o samej marce, o jej korzeniach oraz historii powstania pierwszej baterii producenta. Mieliśmy okazję porozmawiać także z wspomnianym projektantem, Marco Polettim o projektowaniu i roli designu w świecie kuchennej armatury. 

LA TORRE3
LA TORRE4
LA TORRE5
LA TORRE6
LA TORRE7
LA TORRE8
LA TORRE9

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket