Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

POLK AUDIO

Kolumny głośnikowe Signature Winter White

Kolumny głośnikowe Signature Winter White

Seria Signature składa się aż z trzech rodzajów kolumn podłogowych, dwóch rodzajów kolumn centralnych oraz trzech rodzajów kolumn podstawkowych. Teraz dostępna jest również w białej wersji kolorystycznej – Winter White.

Serię Signature wyróżniają dwa zupełnie odmienne sposoby podejścia do budowy kolumny centralnej. Wszystko to w celu jak najlepszego dostosowania ich do funkcjonalnych potrzeb użytkowników domowej sali odsłuchowej, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z zestawem stereo czy kina domowego.

Dzięki zapożyczeniu wybranych rozwiązań z droższych serii RTi oraz LSiM kolumny Signature charakteryzują się znakomitą jakością dźwięku w różnorodnych pomieszczeniach bez konieczności przeprowadzania zaawansowanej adaptacji akustycznej.

Modele z serii Signature mają terylenowy głośnik wysokotonowy – jeden z niewielu dostępnych na rynku zdolnych do pracy przy częstotliwości nawet 40 kHz, co pozwala mu na wierne odtwarzanie „gęstych” plików cyfrowych.

Antydyfrakcyjne supercienkie maskownice montowane magnetycznie, wzorowane na tych zastosowanych w serii LSiM, poprawiają estetykę kolumny dzięki wyeliminowaniu otworów do montażu maskownicy. Gwarantują praktycznie niesłyszalny wpływ na przetwarzane przez głośniki pasma częstotliwości.

Kompozytowe sztywne przetworniki znane z serii RTi poprawiono, stosując nowy składnik wzmacniający w postaci minerału krzemianowego, który służy do produkcji między innymi ceramiki. Głośnik napędzany jest czterowarstwową cewką, a zawieszenie membrany zbudowano z wytrzymałego włókna aramidowego conex, o podobnych właściwościach jak kevlar czy nomex.

Przetworniki wykonane zostały w technice Dynamic Balance. Dzięki możliwości zaawansowanej wizualizacji wibracji powierzchni membrany głośnika technika Dynamic Balance pozwala wykryć niepożądane rezonanse, które są źródłem zniekształceń. Dotarcie do źródła rezonansów pozwala na stworzenie „dynamicznego balansu” między pracą materiałów membrany, jej geometrią i pozostałymi elementami konstrukcji głośnika.

Kolumny podłogowe z serii Signature wykorzystują opatentowany system Power Port Deep Bass, zapewniający bardzo dobre brzmienie niskich częstotliwości pasma akustycznego. Cokół kolumn podłogowych został zaprojektowany pod kątem współpracy zarówno z twardą posadzką, jak i miękkimi dywanami i wykładzinami. Dzięki kompletowi wkręcanych kolców i gumowanych stóp seria Signature sprawdzi się niemal w każdym pomieszczeniu odsłuchowym.

Kolumny głośnikowe Signature Winter White 2
2018-02-21

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket