Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

GOTIE

Nawilżacz i oczyszczacz powietrza GNA-351

Nawilżacz i oczyszczacz powietrza

Zanieczyszczenie powietrza to problem trapiący miliony Polaków, stąd też rosnąca popularność oczyszczaczy. Tym razem na naszych łamach testujemy model GNA-351 marki Gotie.

Co ważne, oferowany produkt oprócz funkcji oczyszczacza znakomicie radzi sobie również jako nawilżacz. Dostarczany jest w estetycznym opakowaniu, a w zestawie oprócz urządzenia znajdziemy pilot oraz olejek zapachowy przeznaczony do aromaterapii. Wystarczy zaaplikować go na niewielką gąbkę, widoczną po wyciągnięciu zbiornika na wodę. Dostępne są olejki o różnych zapachach i przeznaczaniu, np. na katar czy ból głowy. Trzeba przyznać, że jest to bardzo przydatna funkcja, ponieważ już po kilku chwilach pomieszczenie wypełnia się przyjemnym aromatem. Jak deklaruje producent, urządzenie przeznaczone jest do pracy na powierzchni do 40 m2. Gotie GNA-351 testowano w pomieszczeniu o powierzchni ok. 20 m2. Przy ustawieniu stałej wilgotności na wartość 55 proc. sprzęt włączał się co ok. 20 minut i kolejne 20 minut zajmowało mu osiągnięcie wilgotności 55 proc. z wynoszącej 50 proc. Jego użycie znacząco poprawiło komfort przebywania w pomieszczeniu, zwłaszcza jeśli chodzi o nawilżenie powietrza. Wszystkimi funkcjami urządzenia, takimi jak ciepła mgiełka, jonizacja, aromaterapia czy timer (do 10 godzin), można sterować zarówno z pilota, jak i panelu dotykowego, umieszczonego obok wyświetlacza.

Skuteczne oczyszczanie i nawilżanie 2
Skuteczne oczyszczanie i nawilżanie 3
Skuteczne oczyszczanie i nawilżanie 4

Wyświetlacz pokazuje aktualną temperaturę oraz wilgotność w pomieszczeniu. Nawilżacz może pracować w trybie automatycznym lub możemy ustawić żądaną wartość wilgotności, po której osiągnięciu wyłączy się. Sprzęt wyposażono w higrostat i higrometr. Jest również możliwość generowania tzw. ciepłej mgiełki. Na górze urządzenia umieszczone są dwie dysze, których położenie można regulować, i przez nie wydobywa się para wodna. Pojemność zbiornika na wodę to 5 l. Utrzymując wilgotność 55 proc. zbiornik musiał być uzupełniany co ok. 1,5 doby. Ilość wytwarzanej pary można regulować w trzech stopniach. Maksymalna wydajność wynosi 400 ml/h. Za oczyszczanie powietrza odpowiada filtr HEPA H12 oraz wbudowana lampa UV. Dużą zaletą sprzętu są także jego gabaryty – wysokość to jedyne 35 cm, a masa z pustym zbiornikiem na wodę wynosi 2,7 kg.

Skuteczne oczyszczanie i nawilżanie 6
Skuteczne oczyszczanie i nawilżanie 7
Skuteczne oczyszczanie i nawilżanie 8

Dzięki temu można go użytkować także w mniejszych pomieszczeniach, np. sypialni czy pokoju dziecięcym. Atrakcyjny przedni panel, nowoczesne wzornictwo i podświetlenie sprawiają, że urządzenie będzie pasowało do większości pomieszczeń. Dużą zaletą jest również niewielka głośność – podczas codziennej pracy urządzenie jest praktycznie niesłyszalne. Dostępny jest także tryb nocny, po którego włączeniu wygaszane są wyświetlacz i podświetlenie. Nie wpływa on na głośność pracy. Gotie GNA-351 możemy polecić użytkownikom szukającym kompaktowego oczyszczacza z funkcją nawilżacza.

Skuteczne oczyszczanie i nawilżanie 9
2018-02-06

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket