Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

Targi Światło 2018 - ponad 20 lat tradycji. Fotorelacja

Targi Światło 2018 -

XXVI Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2018 odbyły się w dniach 31 stycznia­ 2 lutego 2018 r. w warszawskim centrum wystawienniczym EXPO XXI. Targi od lat są największym branżowym wydarzeniem w segmencie oświetlenia w Europie Środkowowschodniej.

 

Około 400 firm z Polski i zagranicy zaprezentowało swoje produkty oraz najnowsze rozwiązania technologiczne i wzornicze w nowoczesnym obiekcie wystawienniczo-konferencyjnym. Na ekspozycjach mogliśmy podziwiać zarówno oprawy oświetleniowe i żarówki, jak i lampy uliczne i sygnalizacyjne. Zobaczyliśmy także akcesoria oświetleniowe oraz wybrane komponenty. Produkty zachwycały ciekawym designem i innowacyjnością.

Targi Światło 2018 -
Targi Światło 2018 2

Włoski architekt o roli światła w przestrzeni miejskiej

Poza prezentacją produktową, targi to także szkolenia, seminaria i konkursy. Jednym z tego typu wydarzeń była konferencja „Architektura-Światło-Przestrzeń”, która podczas tegorocznej edycji targów miała swoją jubileuszową odsłonę – już po raz 20-sty uczestnicy targów spotkali się z przedstawicielami świata architektury. W tym roku gościem specjalnym wydarzenia był Alfonso Femia, światowej sławy włoski architekt, którego prace i projekty możemy podziwiać na światowych wystawach: w Graz (Austria), Istambule (Turcja), Kobe i Kioto (Japonia), Nowym Jorku (USA), Londynie (Wielka. Brytania), a także w Polsce - w Centrum Sztuki i Kultury Japońskiej Manggha w Krakowie. Architekt posiada także własną pracownię 5+1 AA w Genui, która działa od 1995 roku. Podczas spotkania Alfonso przedstawił zarówno swoje projekty architektoniczne, jak i podzielił się uwagami dotyczącymi warsztatu architektonicznego i roli światła w kształtowaniu przestrzeni tworzonych przez niego obiektów. Na konferencji obecna była także Roberta Bussnelli, redaktor naczelna magazynu „Inside Quality Design”, która opowiedziała o tworzeniu swojego pisma i roli współpracy z architektami. Na zakończenie spotkania przewidziana została dyskusja, którą poprowadził Oskar Grąbczewski z pracowni OVO Grąbczewscy Architekci. Obecna była także architekt Justyna Smolec, autorka strefy „Wnętrze Otwarte” organizowanej na targach.

Targi Światło 2018 4

„Wnętrze Otwarte” to przestrzeń 100m2 na której zaprezentowano nowe rozwiązania m.in. do domów i mieszkań. W tej strefie przedstawiono nowoczesne systemy zarządzania obiektem za pomocą innowacyjnych rozwiązań instalacyjnych i technologicznych, m.in. w zakresie oświetlenia, rolet czy ogrzewania.

Targi Światło 2018 5

W hali 4 – targi elektrotechnika

W tym samym okresie odbywały się także targi towarzyszące, przedstawiające rozwiązania w dziedzinie elektrotechniki (m.in. złącza, zasilacze, przewody). Równolegle odbyła się także wystawa Teletechnika.

Targi Światło 2018 6

Szeroki zakres tematyki oraz prezentowanych produktów co roku przyciąga nie tylko projektantów oraz architektów, a także inwestorów, deweloperów czy przedstawicieli władz samorządowych. Targi to doskonała możliwość na pozyskanie nowych klientów oraz nawiązanie relacji z kontrahentami – również spoza Polski.

Targi Światło 2018 7
Targi Światło 2018 8
Targi Światło 2018 9
Targi Światło 2018 10
Targi Światło 2018 11
Targi Światło 2018 12
Targi Światło 2018 13
Targi Światło 2018 14
Targi Światło 2018 15
Targi Światło 2018 16
Targi Światło 2018 17
Targi Światło 2018 18

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket