Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

QUICK-STEP

Poznajemy ponadczasowe piękno podłóg – relacja z konferencji

Poznajemy ponadczasowe piękno podłóg –

Quick-Step jest cenionym producentem nowoczesnych rozwiązań w segmencie podłóg. Wraz z końcem stycznia br. firma zorganizowała konferencję, na której zaprezentowano innowacje oraz nowości na 2018 r.

Na spotkaniu z najważniejszymi dziennikarzami w Polsce obecna była Oke Nollet, główna projektantka i dyrektor artystyczna marki Quick-Step, która specjalnie na tę okazję przyjechała do Polski prosto z Belgi, gdzie na co dzień pracuje i tworzy.

Oke Nollet zajęła się omówieniem części kreatywnej powstawania podłóg i opowiedziała nam o najważniejszych aspektach przy projektowaniu. Projektantka – związana z firmą już od 17 lat – opowiadała o samym procesie produkcji oraz inspiracjach, które pomagają oraz stanowią podstawę do tworzenia ponadczasowego designu podłóg. Dla przykładu, na proces tworzenia podłóg z winylu i laminatu składa się wiele etapów, z których każdy jest niezwykle istotny – m.in. staranne wybranie gatunku drewna, który jednocześnie będzie zgodny z najnowszymi trendami.

Tworząc unikalne podłogi Quick-Step, staramy się uchwycić ponadczasowe piękno. Kieruje nami zamiłowanie do codziennego życia, chęć wprowadzania nowych standardów w urządzaniu wnętrz i poszerzania horyzontów w projektowaniu, a także… szczere ludzkie emocje – powiedziała Oke Nollet.

Dowiedzieliśmy się więc, że inspiracją może być niemal wszystko – moda uliczna, ale także życie codzienne.

Poznajemy ponadczasowe piękno podłóg –

Złoto na podłodze? Tak!

Podczas konferencji zobaczyliśmy także wyjątkowy projekt płyt laminowanych z dodatkiem… złota. Mieniący się pyłek pozwala nie tylko wydobyć piękno podłogi, ale także całego salonu – płyty są przy tym łatwe w czyszczeniu i trwałe.

– W przypadku naszego brunatnozłotego laminatu, skupiliśmy się przede wszystkim na znalezieniu drewna o idealnie ukształtowanej i zrównoważonej strukturze. Dlaczego? Ponieważ na dalszym etapie właściwa struktura drewna pozwoliła nam na dodanie złotych akcentów – skomentowała projektantka.

Quick-Step ma w ofercie także laminaty z domieszką srebra czy miedzi.

Poznajemy ponadczasowe piękno podłóg 5
Poznajemy ponadczasowe piękno podłóg

Co w ofercie na 2018 r.?

Wraz z nowym rokiem producent wprowadza nową kolekcje parkietów oraz udoskonala swoje podłogi laminowane i winylowe.

Wśród nowości znalazła się chociażby kolekcja parkietów Intenso, która wiernie odzwierciedla drewno. W kolekcji odnajdziemy cztery warianty kolorystyczne – zarówno pustynne odcienie, jak i ciemne, intensywne barwy. Panele instaluje się łatwo i szybko, dzięki unikalnemu systemowi instalacyjnemu – Uniclic.

– Jesteśmy gotowi stawić czoła każdemu wyzwaniu - zarówno w kwestii tekstury, balansu kolorów, czy przyczepności. Wszystko ma związek z innowacyjnym podejściem, które pozwala zaoferować naszym klientom więcej możliwości, przyczynić się do tworzenia olśniewających wnętrz i pięknych rozwiązań – podsumowuje Oke Nollet.

Poznajemy ponadczasowe piękno podłóg2

Wysokie standardy i najnowsze rozwiązania

O technicznych aspektach najnowszych rozwiązań z kolei opowiedział Bartłomiej Cybulski, general manager marki Quick-Step w Polsce. Mówił m.in. o szerokiej ofercie marki – zarówno o podłogach (laminatach, winylach oraz drewnianych parkietach), ale także płytach które można wykorzystać jako wykończenie łazienki, także jako podłoga prysznicowa z odpływem liniowym.

Bartłomiej Cybulski opowiedział także o wyjątkowej odporności i wodoszczelności laminatów, których skuteczność potwierdzona jest rygorystycznymi testami. Co ważne w przypadku najnowszego rozwiązania RIGID, płyta może mieć kontakt z wodą nie kilka minut czy godzinę (po czym „puchnie” a fazy się podnoszą), ale aż 24 godziny.

 

–  Opierając się na szeroko zakrojonych badaniach i bogatym doświadczeniu, opracowaliśmy trzy sposoby testowania podłogi laminowanej: test z użyciem mopa, test cylindra wodnego i test zużycia w warunkach domowych – deklaruje Jasper De Jaeger, dyrektor ds. spraw technicznych UNILIN, producenta marki Quick-Step. – W ten sposób testujemy nasze produkty w miarodajny, standardowy i spójny sposób – dodaje.

 

Wydarzenie poza oczywistymi walorami informacyjnymi posiadało także ciekawą oprawę artystyczną – instalację wodną między ścianami z luster, która prezentowała wodoszczelność najnowszych płyt laminatowych.

 

Poznajemy ponadczasowe piękno podłóg3
Poznajemy ponadczasowe piękno podłóg6
Poznajemy ponadczasowe piękno podłóg7

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket