Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SAMSUNG

IoT upraszcza codzienne życie

IoT upraszcza codzienne

Eksperci firmy Samsung podczas targów CES 2018 zaprezentowali wyjątkowe możliwości w zakresie zapewniania użytkownikom bezproblemowego łączenia różnorodnych urządzeń Samsung w domu, w biurze i w każdym innym miejscu.

Firma pracuje nad tym, by do 2020 roku wszystkie jej produkty były wyposażone w technologię IoT (Internet Rzeczy). Ponadto, spółka ogłosiła zamiar przyspieszenia wdrażania rozwiązań z obszaru IoT poprzez zastosowanie ogólnodostępnej, spójnej i inteligentnej platformy.

Inteligentne rzeczy dla każdego

Filozofia IoT firmy Samsung opiera się na ogólnodostępnych innowacjach, dzięki czemu technologia ta już wkrótce trafi do szerokiego grona odbiorców. Połączenie urządzeń z elementami sztucznej inteligencji pozwoli na dopasowywanie ich do indywidualnych potrzeb użytkownika. Przeszkodą przy wdrażaniu IoT jest rozproszony i złożony ekosystem. Aby Internet Rzeczy był łatwo dostępny, konieczne są innowacje na dużą skalę. Dzięki rozbudowanemu portfolio produktów obejmującemu telewizory, urządzenia AGD i smartfony, a także działaniom firmy Samsung na rzecz uruchomienia łączności w standardzie 5G, firma ma szansę stworzyć ogólnodostępny ekosystem IoT za pośrednictwem platformy SmartThings.

Firma Samsung współpracuje z takimi partnerami jak Open Connectivity Foundation (OCF) nad wyznaczeniem wspólnych standardów branżowych. OCF to największa organizacja działająca na rzecz harmonizacji IoT na świecie. OCF do tej pory przyznała firmie Samsung certyfikaty zgodności z kryteriami interoperacyjności niezbędnymi w IoT dla chipa ARTIK, klimatyzatora i lodówki Family Hub.

IoT upraszcza codzienne życie

Internet rzeczy w domu i w samochodzie

Wiosną 2018 roku Samsung połączy wszystkie swoje aplikacje IoT, w tym Samsung Connect, Smart Home, Smart View i inne, w  jedną  aplikację SmartThings, która umożliwi łączenie się z wszelkimi urządzeniami wyposażonymi w tę aplikację i sterowanie nimi bezpośrednio z telefonu, telewizora, lodówki czy samochodu. Ponadto firma Samsung poinformowała o planowanym podłączeniu platformy HARMAN Ignite do chmury SmartThings Cloud, co sprawi, że Internet Rzeczy pojawi się również w samochodzie. W rezultacie konsumenci będą mogli obsługiwać podłączone urządzenia domowe z samochodu i odwrotnie.

Integralną częścią wizji firmy Samsung jest łączenie ze sobą różnych urządzeń i wyposażanie ich w inteligentne rozwiązania. Dzięki Bixby, Samsung wprowadza spersonalizowane inteligentne usługi do kolejnych urządzeń. W 2018 r. wybrane telewizory Samsung Smart TV i nowe lodówki Family Hub będą sterowane głosowo za pośrednictwem Bixby, co ułatwi wykonywanie codziennych czynności. Kiedy sprzęty i usługi współpracują ze sobą i wyposażone są w inteligentne rozwiązania, wykonywanie obowiązków domowych staje się łatwiejsze.

Budowanie połączonej przyszłości

Rozwój IoT wpływa na większe potrzeby w zakresie zabezpieczeń, dlatego też firma Samsung ogłosiła wprowadzenie do swoich inteligentnych urządzeń rozwiązania Samsung Knox. Na technologię Knox składają się system zabezpieczeń sprzętowych oraz aktualizacje wbudowanego oprogramowania, które zapewniają ochronę urządzeń.

Przedstawiciele firmy Samsung podkreślili, że spółka nieustannie dąży do inwestowania w przełomowe technologie. W 2017 r. spółka wydała ponad 14 mld dolarów na badania i rozwój. Samsung zwiększył również inwestycje realizowane za pośrednictwem Samsung NEXT — kluczowej inicjatywy mającej na celu wsparcie start-upów i przyspieszenie transformacji w zintegrowanego producenta sprzętu i oprogramowania.

W ramach niedawno skonsolidowanej jednostki Samsung Research, firma utworzyła również nowe Centrum AI (sztucznej inteligencji). Centrum AI, które w 2018 roku będzie składało się z czterech laboratoriów w Toronto, Montrealu, Cambridge (Wielka Brytania) i w Rosji, będzie skoordynowane z aktualnymi pracami firmy w Korei i Dolinie Krzemowej oraz z jej działalnością w obszarze fuzji i przejęć, ukierunkowaną na dalszą realizację jej planów w obszarze sztucznej inteligencji.

2018-01-19

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket