Strona domowa / / Artykuły / Z głośnikiem do warsztatu

Z głośnikiem do warsztatu

Z głośnikiem do warsztatu

Do strumieniowego odtwarzania muzyki w warsztacie czy na budowie można wykorzystać również głośniki Bluetooth o wzmocnionej konstrukcji, odpornej na kurz czy zachlapanie. Oprócz złącza Bluetooth dostępne może być wejście audio jack 3,5 mm, co umożliwi przewodowe odtwarzanie muzyki z urządzeń zewnętrznych. Niektóre modele głośników mają czytnik kart pamięci (najczęściej kart typu mikro-SD), co pozwala na odtwarzanie plików audio zgromadzonych na tych nośnikach danych. Najpopularniejszym formatem plików obsługiwanym w tego typu urządzeniach jest MP3.

Niektóre modele głośników, podobnie jak radioodbiorniki, mogą być wyposażone w złącze USB pozwalające na ładowanie baterii urządzeń mobilnych, a zatem mogą także pełnić funkcję power banku.

Głośniki przenośne mają zwykle wbudowany akumulator, np. litowo-jonowy, który pozwala na kilkugodzinne odtwarzanie muzyki z ich wykorzystaniem bez podłączania do zewnętrznego zasilania. Mogą być też zasilane tradycyjnymi bateriami, popularnymi „paluszkami”, np. typu AA lub AAA. Maksymalny czas pracy głośnika na jednym naładowaniu baterii jest w tym wypadku zależny od rodzaju zasilania, jak również od pojemności wykorzystywanych akumulatorów.

2018-01-19
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket