Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

B&O PLAY

Głośnik Beoplay M3

Głośnik Beoplay M3

Cecilie Manz zaprojektowała dla marki B&O Play wygląd już niejednego urządzenia. Jej kolejnym wzorniczym dziełem jest kompaktowy Beoplay M3 – głośnik stworzony głównie z myślą o użytkowaniu w domu.

Urządzenie obsługuje zarówno standard Bluetooth, jak i Wi-Fi. Jest kompatybilne z systemem multiroom BeoLink marki Bang & Olufsen, ale obsługuje również wiele innych innowacyjnych rozwiązań technicznych, takich jak Chromecast, Apple AirPlay i QPlay 2.0. Zapowiadane jest ponadto wprowadzenie kompatybilności głośnika z techniką Apple AirPlay 2, pozwalającą na jednoczesne przesyłanie sygnału audio do wielu głośników zgodnych z AirPlay. Dzięki temu możliwe jest odtwarzanie muzyki z każdego urządzenia mobilnego marki Apple (np. iPhone’a) na wielu głośnikach marek B&O Play oraz Bang & Olufsen.

Model Beoplay M3 wykorzystuje funkcje i rozwiązania techniczne znane z większych produktów marek Bang & Olufsen i B&O Play, takie jak zaawansowane przetwarzanie dźwięku cyfrowego (DSP), adaptacyjna linearyzacja basu (ABL) oraz ochrona przed przeciążeniem termicznym i mechanicznym. Korpus głośnika Beoplay M3 wykonano ze sztywnego polimeru. W konstrukcji urządzenia zastosowano specjalnie zaprojektowany 3,5-calowy przetwornik nisko-średniotonowy z dużym skokiem membrany. Dzięki miękkiemu polimerowi na obrzeżu podstawy urządzenia, zapewniającemu stabilność i separację od podłoża, woofer może pokazać swój „pazur”.

Dźwięk jest emitowany do przodu przy użyciu reflektora akustycznego, zaprojektowanego na podstawie testów subiektywnych przeprowadzonych przez inżynierów firmy Bang & Olufsen. Za wysokie tony odpowiedzialny jest tweeter z miękką kopułką i układem magnesów neodymowych. Głośnik wyposażony jest w wymienne osłony przednie. Użytkownik ma do wyboru osłonę z tkaniny wełnianej opracowanej przez duńską firmę włókienniczą Kvadrat lub z anodyzowanego aluminium z otworami charakterystycznymi dla innych modeli marki B&O Play. Model Beoplay M3 dostępny jest w dwóch kolorach: naturalnym i czarnym. Producent zapowiedział ponadto pojawienie się nowych, sezonowych odmian kolorystycznych tego modelu. Urządzenie dostępne jest w cenie detalicznej 1299 zł.

Głośnik Beoplay M3 2
2018-01-11

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket