HORN DISTRIBUTION

Współpraca z Dali na rzecz WOŚP

Polski dystrybutor sprzętu audio-wideo – firma Horn Distribution oraz Dali, czyli duński producent kolumn głośnikowych, po raz kolejny wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na licytację została przekazana para kolumn Dali Rubicon 8 zdobiona przy pomocy aerografu.

Jest to produkt absolutnie unikatowy. Powstał we współpracy z Rafałem Krzykałą. Artysta ten to niezwykle utalentowany samouk, który swoją działalność prowadzi od ponad 10 lat. Na co dzień maluje kaski, motocykle, laptopy, a nawet duże obiekty takie jak karuzele – nie tylko w Europie, ale również w USA. Poproszony o pomoc w przygotowaniu czegoś specjalnego dla Jurka Owsiaka i jego Orkiestry rzucił w kąt wszystkie inne zlecenia i stworzył eleganckie, a nawet lekko nostalgiczne zdobienie, które pasować będzie do każdego wnętrza, w jakim się znajdzie.

Przygotowany przez niego wzór nawiązuje do symboliki 26. edycji finału WOŚP, jakim są unoszące się w powietrzu latawce, w tym wypadku trzymane przez dwójkę dzieci. Dzieci obowiązkowo mają przyklejone na piersi czerwone serduszka.

Dodatkowo, na kolumnach znajduje się również logo i slogan tegorocznej edycji, który idealnie oddaje ducha działalności spółki Horn Distribution i firmy Dali, jak i przedmiotu, na jakim się znajduje: „Gramy, bo lubimy”.

Współpraca z Dali na rzecz WOŚP

Kolumny Dali Rubicon 8 zostały zaprojektowane i zbudowane od podstaw w Danii. Wykorzystują wyjątkowo lekkie przetworniki wysokotonowe o miękkiej kopułce oraz charakterystyczne dla Dali membrany wykonane z użyciem włókien drzewnych. Z ich wykorzystaniem można stworzyć pełną, dynamiczną scenę dźwiękową. Model Rubicon 8 jest w stanie sprostać oczekiwaniom wymagających, doświadczonych audiofilów.

Zestaw kolumn bez zdobienia to koszt ok. 22 tys. zł. Aukcja na rzecz WOŚP potrwa do 24 stycznia – cena wywoławcza to 10 tys. zł.

Specyfikacja techniczna:

• zakres częstotliwości (± 3dB): 38–34000 Hz,
  • czułość (2,83 V/1 m): 90,5 dB,
  • impedancja: 4 Ω,
  • maksymalny SPL: 112 dB,
  • rekomendowana moc wzmacniacza: 40–250 W,
  • częstotliwości podziału: 500/800/2500/14000 Hz,
  • Linear Drive Magnet System,
  • hybrydowy moduł wysokotonowy, przetwornik wysokotonowy: 1 × 17 × 45 mm, wstęga,
  • hybrydowy moduł wysokotonowy, przetwornik wysokotonowy: 1 × 29 mm, kopułka tekstylna,
  • przetwornik nisko-średniotonowy: 3 x 6,5 cala, membrana z włókien drzewnych,
  • typ obudowy: bass reflex,
  • strojenie bass-refleksu: 33 Hz,
  • terminale głośnikowe: Bi-wire/Bi-Amp,
  • drewniane wykończenie zewnętrzne,
  • rekomendowana odległość od ściany: 25–180 cm.

Współpracuje z Dali na rzecz WOŚP 2
2018-01-11