Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

GORENJE

Firma przyjazna środowisku

Dziennik „Finance” oraz „Eko-Fund” w prestiżowym plebiscycie na najbardziej przyjazne środowisku i zarazem najbardziej innowacyjne firmy nagrodziły słoweńską markę Gorenje. To wyróżnienie wyjątkowe, bowiem nadawane przez najlepszych w swojej dziedzinie ekspertów.

„Excellence, Innovation, and Efficiency in Practice – Environmentally Friendly Projects in Slovenia and Abroad” – tak oficjalnie brzmi nazwa plebiscytu i zarazem wyróżnienia, jakie otrzymała marka Gorenje. Można je przetłumaczyć jako „doskonałość, innowacja i efektywność w praktyce – projekty przyjazne dla środowiska w Słowenii i za granicą”. Kapituła nagrodziła jedynie 24 przedsiębiorstwa oraz projekty, które spełniły najbardziej rygorystyczne normy, ale i najbardziej efektywnie realizowały program ochrony środowiska.

W imieniu firmy Gorenje nagrodę odebrała Vilma Fece, dyrektor ds. ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Pani Fece podziękowała za wyróżnienie oraz, jako część całej konwencji, przeprowadziła wyjątkowy wykład zatytułowany „Is Environmental Excellence an Advantage in the Market?”, a więc o walorach i sile ekologii na nowoczesnym rynku. Jej opracowanie przedstawiło m.in. wyzwania środowiskowe, jakie postawiła przed sobą marka Gorenje w produkcji urządzeń domowych. Dla przykładu, wykorzystanie zasobów naturalnych przez Gorenje jest cztery razy lepsze niż średnia europejskiej produkcji przemysłowej. Notabene, stałe wprowadzanie ulepszeń w zakresie ochrony środowiska jest wizytówką Gorenje od lat, co na terenie fabryki w Velenje widać na każdym kroku.

Firma przyjazna środowisku
2018-01-09

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket