Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

MORPHY RICHARDS

Odkurzacz Super Vac Cordless De Lux 734050

Odkurzacz Super Vac Cordless

Morphy Richards to oryginalne wzornictwa i dbałość o detale. Jak firma wypada od strony jakościowej czy funkcjonalnej? W tym wypadku trzeba już produkt przetestować w praktyce. I to zrobiliśmy. Pierwsze wrażenia, jakie można przekazać z prób praktycznych i bliższego obcowania z produktem, są takie, że to naprawdę udany, solidny produkt, miły w dotyku i obsłudze, świetnie wyglądający i dobrze radzący sobie ze stawianymi przed nim zadaniami.

Test nasz był dla modelu Super Vac Cordless De Lux 734050 o tyle trudny, że odkurzacz trafił do nas tuż przed świętami – a więc w sam środek „cyklonu” porządków. Model De Lux „3 w 1” wpisuje się w dynamicznie rozwijający się segment akumulatorowych odkurzaczy ręcznych, które są zazwyczaj lekkie, mobilne i niezwykle praktyczne, a więc jednym słowem: wygodne.

Bezdyskusyjną zaletą modelu Super Vac Cordless De Lux (734050) jest przy tym zasilanie i ładowanie napięciem 32 V – wydajnym i efektywnym w czasie. Model wyróżnia wyjątkowo intensywny fioletowy kolor. Dla części osób może to być walor, ale nie każdemu musi on odpowiadać. Kwestia gustu. Bez wątpienia nie da mu się zarzucić przeciętności, a i spokojnie może powalczyć z modelami i markami, które nadają sobie tytuł lidera designu.

Porządki postanowiłam rozpocząć od ogólnego odkurzania, a więc w ruch poszła klasyczna szczotka. W takiej konfiguracji odkurzacz rzeczywiście jest lekki i można nim swobodnie manewrować. Mimo że biurka ustawiłam dość ciasno, pod każde udało mi się łatwo dostać. Swoboda manewru została osiągnięta również dzięki temu, że rura „łamie się” w połowie i pozwala na to, by wjechać odkurzaczem w różnego rodzaju trudno dostępne zakamarki. To znakomite rozwiązanie!

Odkurzacz Super Vac Cordless De Lux 734050 2
Odkurzacz Super Vac Cordless De Lux 734050 3

Dużą zaletą jest ergonomiczny uchwyt, będący jednocześnie panelem sterowania, mającym przyciski włączenia i różnych funkcji ssania. To istotne, ponieważ dzięki temu nie trzeba się schylać, a przecież nikt tego nie lubi, nawet robiąc generalnie porządki. Do wyboru mamy minimalne ssanie, inaczej mówiąc: standardowe, tzw. ssanie turbo oraz ssanie maksymalne. Uprzedzając pytanie o emisję hałasu – owszem, urządzenie jest stosunkowo głośne, ale takie być musi, jeśli ma dużą moc, zwłaszcza przy ssaniu turbo lub maksymalnym.

Odkurzacz Super Vac Cordless De Lux 734050 5
Odkurzacz Super Vac Cordless De Lux 734050 6

Pojemnik na kurz i zanieczyszczenia jest pojemny, bez problemu wystarczył na odkurzenie całej redakcji, a nawet korytarzy. Dużą zaletą jest łatwość, z jaką się go wyjmuje w celu opróżnienia i wyczyszczenia. Wystarczy użycie jednego przycisku – i gotowe. Przedświąteczne porządki to nie przelewki, dlatego wyczyszczone zostały też listwy przypodłogowe. W tym celu musieliśmy wymienić i przetestować końcówkę do szczelin, która oczywiście znajduje się w zestawie i która dobrze nadaje się też do tego rodzaju powierzchni. Końcówka sprawdziła się bez zarzutu. Sam pojemnik na nieczystości znajduje się na górze, co ułatwia opróżnianie.

Odkurzacz Super Vac Cordless De Lux 734050 8
Odkurzacz Super Vac Cordless De Lux 734050 9

Reasumując, jest to efektowny, a co najważniejsze – efektywny model z trafionymi rozwiązaniami. Wszechstronne odkurzanie wedle upodobań.

Odkurzacz Super Vac Cordless De Lux 734050 11
2018-01-05

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket