Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

BREVILLE

Opiekacz Dura Ceramic VHG026X

Opiekacz Dura Ceramic

Rewelacyjne urządzenie! Tak w dwóch słowach można opisać produkt australijskiej marki. Sprzęt jest solidny, skuteczny, a przy tym dzięki stalowej, eleganckiej obudowie znakomicie prezentuje się na blacie.

Ze szczególnym uznaniem trzeba też odnieść się do powłoki Dura Ceramic.

Jest to powłoka antyadhezyjna o najlepszej jakości i dużej odporności, która sprawia, że nie tylko nic do niej nie przywiera, ale i sprzętem cieszyć się może użytkownik przez wiele lat, oczywiście o ile będzie przestrzegał zasad właściwej eksploatacji.

Niezależnie od tego jest to zupełnie innych lotów pokrycie metalu, z którym szkoda, że tak rzadko się dziś spotykamy.

Opiekacz Dura Ceramic VHG026X 2

Urządzenie jest też bardzo wszechstronne, bowiem łączy dwie konstrukcje sprzętów. Z jednej strony jest tradycyjnym opiekaczem kontaktowym, w którym możemy przygotować sandwicze, smażyć mięso czy opiekać wszelkiego typu produkty, które po opuszczeniu jednej powierzchni grzewczej można przycisnąć. Z drugiej zaś strony, po rozłożeniu dwóch płyt jest komfortowym grillem o dość dużej powierzchni grzewczej. Tak jak na standardowym grillu możemy w ten sposób przygotowywać różne produkty: mięso, owoce morza czy warzywa. Dzięki kompaktowej formie można też go postawić wygodnie na stole i cieszyć się z jego funkcjonalności wspólnie z rodziną czy znajomymi. Oczywiście, sprawdziliśmy możliwości sprzętu w obu wariantach. Początkowo wykorzystaliśmy tradycyjny kształt opiekacza, by grillować karkówkę, która pod wpływem nacisku szybko straciła nadmiar wody i zaczęła się z każdej strony opiekać, zachowując soczystość mięsa.

Opiekacz Dura Ceramic VHG026X  2

Test wyszedł znakomicie, a mięso smakowało tak, jak powinno. Małym mankamentem sprzętu była jednak dla nas nieco krótka rączka. Uchwyt wystaje poza urządzenie w dość ograniczonym zakresie. Trzeba więc być czujnym i uważać, aby para nie oparzyła dłoni. Producent mógłby go przedłużyć dosłownie o 2–3 centymetry. Z drugiej strony, konstrukcja uchwytu stanowi przemyślaną część rozkładanego mechanizmu grilla. I tutaj sprawdziliśmy jego funkcjonalność, grillując również karkówkę, tym razem w asyście szaszłyków warzywnych. Wystarczyło odbezpieczyć górną część grilla i rozłożyć ją na płasko.

Opiekacz Dura Ceramic VHG026X  3

Tworząca się powierzchnia jest wystarczająca do grillowania produktów dla 4–6 osób, co jest wystarczające dla przeciętnej rodziny.

Opiekacz Dura Ceramic VHG026X  4

Urządzenie w obsłudze jest dość proste – zastosowano regulator obrotowy z dwoma pokrętłami, dzięki którym wybierzemy temperaturę grzania.

Opiekacz Dura Ceramic VHG026X  5

Należy nadmienić w tym miejscu, że to jeden z wyższych modeli opiekaczy Breville z powłoką DuraCeramic, którą poza opisanymi wyżej walorami świetnie i efektywnie się czyści.

Opiekacz Dura Ceramic VHG026X  6

Dzięki przyciskom zwalniającym, płyty grzejne można wyjąć i umyć pod bieżącą wodą. Sprzęt polecamy zdecydowanie za jakość, solidność wykonania i sprawność w działaniu. Efekt kulinarny wyśmienity, smaczny i pachnący.

Opiekacz Dura Ceramic VHG026X  7
2017-12-04

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket