Strona domowa / Artykuły / Soundbar Ghost 2.0

KRUGER & MATZ

Soundbar Ghost 2.0

Soundbar Ghost 2.0

Model Ghost 2.0 to soundbar o dość niestandardowej konstrukcji. Może służyć jako klasyczna listwa soundbarowa lub, podzielony na dwie części, może pełnić funkcję stereofonicznego aktywnego zestawu głośnikowego.

 

Już po otwarciu pudełka przekonujemy się, że mamy do czynienia z nietypowym urządzeniem. Soundbar podzielony jest na dwa podobnej wielkości elementy – pasywny i aktywny. Możemy je zamontować w specjalnych podstawkach, które znajdują się w komplecie, i korzystać z modelu Ghost 2.0 jak z klasycznego zestawu stereofonicznego.

Soundbar Ghost 2.0 - zagra tak, jak chcesz

Każda podstawka ma zintegrowany kabel głośnikowy zakończony specjalną złączką, która pozwala na przesłanie sygnału audio z głośnika prawego (aktywnego) do lewego (pasywnego). Z uwagi na brak możliwości łatwego przedłużenia kabli głośnikowych zintegrowanych z podstawkami maksymalny rozstaw głośników wynosi ok. 180 cm. Na ustawienie nagłośnienia po bokach ekranu telewizora to w zupełności wystarczy, jeśli jednak chcielibyśmy rozstawić głośniki niestandardowo, znacznie szerzej, wówczas ograniczona do 180 cm długość kabla może już mieć znaczenie.

Każda z podstawek ma inny sposób mocowania, który dostosowany jest do odpowiedniej części listwy soundbarowej. Nie sposób więc przy montażu pomylić prawą kolumnę z lewą. Podstawki głośnikowe mają specjalne gumowane podkładki, które izolują głośniki od podłoża i zapobiegają ich przesuwaniu się.

Na frontowym panelu prawej części soundbara znajdują się przyciski umożliwiające uruchomienie urządzenia, regulację głośności i wybór źródła dźwięku.

Soundbar Ghost 2.0 - zagra tak, jak chcesz 2

Z tyłu są natomiast wejścia audio – analogowe jack 3,5 mm i cyfrowe optyczne.

Urządzenie wyposażone zostało w złącze USB, ale jest ono wykorzystywane wyłącznie do celów serwisowych.

Soundbar Ghost 2.0 - zagra tak, jak chcesz 3

Model Ghost 2.0 ma też wbudowany moduł Bluetooth w wersji 3.0. Dzięki temu możemy wygodnie, bezprzewodowo odtwarzać muzykę z urządzeń mobilnych kompatybilnych z tym standardem komunikacji. Soundbar ma też odłączany przewód zasilający.

Obecność modułu bezprzewodowego, a także złączy audio pozwala na współpracę listwy soundbarowej z wieloma różnorodnymi urządzeniami zewnętrznymi. W komplecie z soundbarem otrzymujemy przewód audio zakończony z jednej strony prostym, a z drugiej kątowym wtykiem jack 3,5 mm. Dzięki temu możemy od razu korzystać z pełnej funkcjonalności urządzenia i podłączyć przewodowo np. odtwarzacz osobisty.

Soundbar Ghost 2.0 7

Żeby połączyć ze sobą obie części soundbara, trzeba je odpowiednio przyłożyć do siebie i delikatnie przekręcić, żeby styk dobrze się zatrzasnął. Listwa soundbarowa po złożeniu ma długość 80 cm. Jeśli zdecydujemy się na ustawienie jej pod telewizorem, wówczas można wykorzystać specjalne gumowe podkładki, które należy dokleić u podstawy soundbara. W zestawie znajdziemy trzy takie elementy. Dzięki nim unikniemy przesuwania się listwy po meblościance, a także ewentualnego zarysowania mebli czy też soundbara, którego górna i dolna część lakierowana jest na wysoki połysk, a więc podatna na wszelkie zadrapania.

Soundbar możemy też zamocować na ścianie. W pudełku znajdziemy niezbędne akcesoria montażowe – kołki rozporowe oraz uchwyty, które zostały wyprofilowane stosownie do kształtu listwy soundbarowej

Soundbar Ghost 2.0 - zagra tak, jak chcesz 4

W komplecie jest niewielki pilot zdalnego sterowania, który pozwala na wygodną zmianę źródła odtwarzanego sygnału audio, a ponadto umożliwia regulację głośności i sterowanie odtwarzaną muzyką.

Soundbar Ghost 2.0 - zagra tak, jak chcesz 5

Za pomocą pilota możliwe jest również dostosowanie brzmienia do preferencji użytkownika i odtwarzanego materiału audio. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk – News, Movie lub Music.

Model Ghost 2.0 ma obudowę typu bass-reflex z otworami umieszczonymi po bokach listwy soundbarowej (kiedy urządzenie wykorzystywane jest jako para głośników stereo, wówczas otwory skierowane są ku górze).

Soundbar Ghost 2.0 - zagra tak, jak chcesz 6

W konstrukcji soundbara zastosowano dwa 2-calowe przetworniki elektroakustyczne i wzmacniacz o mocy 2 × 25 W, co w zupełności wystarcza do nagłośnienia średniej wielkości pomieszczenia.

Mimo swojej kompaktowej konstrukcji i niewielkiej liczby przetworników elektroakustycznych soundbar całkiem nieźle radzi sobie z przetwarzaniem basów. Model Ghost 2.0 nie ma jednak wyjścia na zewnętrzny subwoofer. W razie potrzeby nie podłączymy więc do niego aktywnego głośnika niskotonowego. Dla użytkowników potrzebujących jeszcze większej „porcji” niskich tonów w ofercie marki Kruger&Matz dostępny jest model Ghost 2.1 z subwooferem w zestawie.

Soundbar Ghost 2.0 - zagra tak, jak chcesz 7
2017-12-04
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket