Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

ZIPSEE

Morawiecki ocenia rynek AGD: „Polska potęgą w produkcji AGD”

Morawiecki ocenia rynek AGD:

„Polska – europejską potęgą w produkcji sprzętu AGD, zajmuje trzecie miejsce w Europie”. W ten sposób, podczas poniedziałkowej prezentacji raportu „Polska rewolucja w segmencie smart”, wypowiadał się o branży produkcji AGD wicepremier i minister rozwoju i finansów  Mateusz Morawiecki.

Podczas wypowiedzi zwrócił uwagę, że Polska ma już setki tysięcy pracowników w przemyśle AGD i w branżach pokrewnych, w tym również branży meblarskiej. Minister razem z Michałem Kanownikiem, prezesem ZIPSEE „Cyfrowa Polska” zaprezentowali wspólnie raport opracowany przez nasz ZIPSEE Cyfrowa Polska pt. „Polska rewolucja w segmencie smart”.

Według wicepremiera Polska wkracza w czwartą rewolucję przemysłową ery cyfrowej – jest to szansa być zostać beneficjentem rozwoju starych, ale zarazem młodych branż. Wskazał także lata 2020–2023 jako okres zupełnie nowych trendów i obszaru rozwoju branży AGD. W wypowiedzi podkreślił rozwój kompetencji w obszarze internetu rzeczy czyli – jego zdaniem – trendu przyszłości, który został już zauważony w Unii Europejskiej, także w Polsce. Wicepremier chce, aby Polska tworzyła coraz bardziej przyjazne środowisko dla wszystkich firm z branży AGD, a przede wszystkim dla inwestorów w rozwój i wdrożenia. Dodał, że sprzęt AGD to idealny sposób na rozpowszechnianie nowoczesności, wskazując przy tym na badania, zgodnie z którymi do 2022 r. liczba urządzeń podłączonych do internetu sięgnie jednego biliona. To oznacza, że w przybliżeniu będzie po 100 urządzeń podpiętych do internetu, zautomatyzowanych, przypadających na jednego człowieka żyjącego na naszej planecie. Jak podkreślił wicepremier, to oznacza "rzeczywistą, prawdziwą rewolucję".

W konferencji prasowej wziął udział także prezes ZIPSEE Cyfrowa Polska Michał Kanownik.– Jeszcze paręnaście lat temu, nowe technologie, urządzenia powodowały naukę konsumentów co mają robić, jak ułatwić sobie życie. Dzisiaj to fantazja konsumenta powoduje pogoń wśród firm za nowymi rozwiązaniami technologicznymi, za nowymi usługami czy produktami, które mogą sprostać potrzebom każdego z nas, żeby nasze życie było bardziej smart, bardziej wygodne i bardziej oszczędne” – mówił podczas konferencji Michał Kanownik. „Cieszy nas, że Polska dzięki inwestycjom zarówno światowych koncernów, jak i polskiej myśli inżynieryjnej jest bardzo aktywnym uczestnikiem rewolucji, która toczy się obecnie na całym świecie. W UE sektor robotyki, nowych technologii i przemysłu 4.0 odgrywa coraz większe znaczenie – podkreślił Kanownik.

Pobierz raport

Morawiecki ocenia rynek AGD: „Polska potęgą w produkcji AGD” 2
Morawiecki ocenia rynek AGD: „Polska potęgą w produkcji AGD” 3
Morawiecki ocenia rynek AGD: „Polska potęgą w produkcji AGD” 4
Morawiecki ocenia rynek AGD: „Polska potęgą w produkcji AGD” 5
Morawiecki ocenia rynek AGD: „Polska potęgą w produkcji AGD” 6
2017-11-14

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket